top of page

     З метою поширення інформації про перебіг проєкту та шляхи ребрендингу бібліотек серед шкільних бібліотекарів області була організована «Лабораторія творчого бібліотекаря». 31.01.2019 р. відбулося перше заняття Лабораторії творчого бібліотекаря за темою «Шляхи розширення інформаційно-ресурсної бази нової моделі бібліотеки навчального закладу: практичний аспект», на якому методисти з бібліотечних фондів міських (районних) методичних центрів, керівники методичних об’єднань та бібліотекарі закладів загальної середньої та позашкільної освіти (всього 52 учасники) отримали інформацію щодо запровадження проєкту. Під час проведення інтерактивної вправи «365» учасники семінару розробили та презентували власні ідеальні моделі шкільних бібліотек. З матеріалами семінару можна ознайомитися за посиланнями: https://bit.ly/32PQ6Hs; https://bibliotekaippo7.wixsite.com/seminary/contact-us. Проведений семінар дав можливість зробити висновки щодо уявлень бібліотекарів про ідеальні моделі бібліотек. Для методичного супроводу проєкту створено моніторингову групу, визначені методи збору інформації, розпочато роботу над створенням сайту проєкту з метою висвітлення поточної інформації.

1.jpg

23.08.2019 р. у межах V Конгресу освітян Донеччини «Нова українська школа: вчимося вчити по-новому» проведено третє заняття Лабораторії творчого бібліотекаря «Інноваційні форми та технології роботи бібліотек» за темою «Бібліотека позитивних змін» (42 учасники). На зустрічі було визначено найбільш ефективні шляхи оновлення роботи бібліотекаря Нової української школи.  Матеріали лабораторії:

https://bibliotekaippo7.wixsite.com/seminary/laboratoriya-zanyattya-3.

3.jpg
2.jpg

23.08.2019 р. у межах V Конгресу освітян Донеччини «Нова українська школа: вчимося вчити по-новому» проведено третє заняття Лабораторії творчого бібліотекаря «Інноваційні форми та технології роботи бібліотек» за темою «Бібліотека позитивних змін» (42 учасники). На зустрічі було визначено найбільш ефективні шляхи оновлення роботи бібліотекаря Нової української школи.  Матеріали лабораторії: https://bibliotekaippo7.wixsite.com/seminary/laboratoriya-zanyattya-3.

13.02.2020 р. на занятті лабораторії творчого бібліотекаря «Шкільна бібліотека: вийти за межі» були присутні 50 учасників. У задачу семінару входило визначення методів збору інформації та розроблення питань анкети для учасників регіонального проекту. Анкетування мало на меті моніторинг матеріального стану бібліотек, а також виявлення ініціативних бібліотекарів, які застосовують у своїй практиці ефективні технології. На семінарі для набуття креативних ідей, напрацювання оригінальних нестандартних рішень було застосовано кейс-метод. Кейс-метод дозволив створити умови для самовираження та самоствердження творчих бібліотекарів, сприяв розумінню, як дієво й ефективно впроваджувати інноваційну технологію в практику, а також формуванню управлінських і підприємницьких компетентностей бібліотекарів закладів освіти.

Інтенсивна робота в групах дала змогу віднайти оптимальний блок питань для анкетування бібліотекарів і методистів Донеччини. Матеріали семінару розташовані за посиланням: https://bibliotekaippo7.wixsite.com/seminary/laboratoriya-zanyattya-1.

2020.jpg

29.10.2020 р. в межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек відбулася Лабораторія творчого бібліотекаря у формі вебінару за темою «Інноваційні культурні практики шкільних бібліотек». Доєдналися 101 бібліотекар. На семінарі порушено питання щодо темпів упровадження інформаційних технологій і дистанційних форм обслуговування у шкільних бібліотеках, а також причин, що ускладнюють, а іноді унеможливлюють виконання виробничих процесів на сучасному рівні. Зовнішні об’єктивні обставини, а саме карантин через COVID-19, примусили до змін у роботі, і на питання «Як змінилась Ваша робота під час карантину?» 70% бібліотечних працівників області відповіли, що вивчили нові сервіси! (https://bibliotekaippo7.wixsite.com/seminary/%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F-%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D1%8F%D1%82%D1%82%D1%8F-3).

2021.jpg

26.08.2021 у межах VІІ Конгресу освітян Донеччини «Освітня реформа Донеччини: рухаємося вперед!» проведено флешсемінар, мета якого – обговорення актуальних питань освіти, пошук рішень проблемних ситуацій, обговорення та визначення найбільш ефективних шляхів реалізації освітньої реформи НУШ на рівні базової середньої освіти, презентація кращих практик для розвитку конкурентоспроможної системи освіти регіону. Можливості Google Meet дозволили доєднати тільки 100 учасників, отже 100 бібліотекарів і методистів узяли участь у заході. Під час вебінару розглянуто коло питань, пов’язаних із діяльністю шкільних бібліотек та їх ролі у підвищенні якості навчання. Особливу увагу приділено розгляду проблем шкільних бібліотек і шляхів їх подолання. Наголошено на суттєвому внеску бібліотекарів закладів загальної середньої освіти у реалізацію основних пріоритетів Нової української школи.

https://bibliotekaippo7.wixsite.com/seminary/%D1%84%D0%BB%D0%B5%D1%88%D0%B2%D0%B5%D0%B1%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%80

28.10.2021 р. на «Студії професійної майстерності +. Ідея – трансфер – втілення» було зазначено, що шкільна бібліотека є одним із вагомих факторів досягнення високої якості освіти, важливим осередком навчально-виховного процесу, а також ресурсним інноваційним майданчиком для школярів і вчителів.

https://bibliotekaippo7.wixsite.com/seminary/%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%96%D1%8F-%D1%84%D0%BB%D0%B5%D1%88%D0%B2%D0%B5%D0%B1%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%80

презентація.jpg
bottom of page