29 жовтня в межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек відбулася Лабораторія творчого бібліотекаря у формі вебінару за темою «Інноваційні культурні практики шкільних бібліотек». До заходу долучився 101 бібліотекар Донеччини.
Ганна Миколаївна Ткаченко, методист і бібліотекар Донецького ОБЛІППО, звернулась із вітальним словом до учасників, наголосивши на тому, що нові часи несуть нові виклики, а нові форми роботи потребують нових знань і навичок, відтак бібліотекар повинен постійно вчитися, актуалізувати свої знання.
«Що таке QR-код і з чим його "їдять"» докладно розповіла бібліотекар-інноватор, бібліотекар-блогер Білицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 Добропільської міської ради Олександра Анатоліївна Семенова. Олександра Анатоліївна впевнена, що сучасний бібліотекар — це людина, яка розбиває всі стереотипи. Телефоном на уроках користуватися заборонено, а от на бібліотечному уроці користуватися ґаджетами можна та навіть потрібно! Вона створює навчальні відео для колег, генерує іміджеву бібліотечну продукцію (закладки, постери тощо) у різних онлайн-сервісах, діти разом із бібліотекарем працюють у мобільних застосунках, спілкуються в соцмережах, грають і навчаються.
Практичне заняття зі створення Google Форми провела Ганна Миколаївна Ткаченко. Учасники вебінару занурилися в усі тонкощі онлайн-сервісу, швидко створили форму зворотного зв’язку, онлайн-тест і анкету, навчилися працювати у спільному документі Google Таблиць, залишати коментарі тощо. Ці та інші інструменти Google при застосуванні допоможуть оптимізувати та автоматизувати бібліотечну роботу.
Ольга Олександрівна Скібіна, завідувач бібліотеки ІППО і старший викладач КСГО, докладно проінформувала спільноту про заходи в межах регіонального проєкту «Інноваційні зміни бібліотек закладів освіти на засадах бенчмаркінгу». На жаль, недостатні темпи впровадження інформаційних технологій у бібліотеках ускладнюють, а іноді унеможливлюють виконання виробничих процесів, дистанційне обслуговування користувачів на сучасному рівні. Але зовнішні об’єктивні обставини, такі як карантин через COVID-19, примушують до змін і на питання «Як змінилась Ваша робота під час карантину?» 70% бібліотечних працівників області відповіли, що вивчили нові сервіси!
Підбиваючи підсумки заходу, Ольга Олександрівна наголосила, що Міжнародний місяць шкільних бібліотек, у межах якого відбувається Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, покликаний висвітлити потужний потенціал бібліотек для консолідації суспільства, спрямування його на інтеграцію України в європейську спільноту, для підвищення якості життя, рівного доступу до інформації, знань і культурного надбання.
Протягом заходу часники в чаті Google Meet коментували виступи, ставили питання, давали корисні поради, раділи та сумували, отже всі емоційні переживання та роздуми миттєво отримувала майже сотня освітян Донеччини.
Ще раз вітаємо всіх учасників із Міжнародним днем шкільних бібліотек і бажаємо, щоб кожен день був наповнений вдячними усмішками вихованців, почуттям любові та взаєморозумінням. Успіхів усім у подальшій професійній діяльності!
Матеріали заходу тут.
Commentaires