top of page
images.jpg

Доплата заві­дувачу бібліотеки: встановити не можна зняти

«Чи можна встановити доплату в розмірі 15% заві­дувачу бібліотеки ЗЗСО? Згідно з постановою КМУ від 28.12.2021 № 1391 доплату педагогічним та іншим працівникам, які проводять бібліотечну роботу та роботу з бібліотечним фондом підручників, за завідування бібліотекою (медіатекою) встановлюють за умови відсутності штатної посади заві­дувача бібліотеки (медіатеки)». Роз’яснила фахівець з МОН.

Встановити доплату за завідування бібліотекою в ЗССО для штатних посад бібліотечних працівників в розмірі 5–15 % посадового окладу дозволяє Інструкція № 102, яка на сьогодні є чинною. Конкретний розмір доплати визначає керівник закладу освіти за погодженням з профспілковим комітетом, ураховуючи розмір фонду підручників, з яким ведеться робота (п. 58 Інструкції № 102).

На сьогодні Інструкцію № 102 застосовують у частині, що не суперечить умовам оплати праці, що визначає Наказ № 557, розроблений відповідно до Постанови № 1298. Ці нормативні документи не передбачають вимоги щодо встановлення доплати за завідування бібліотекою ЗССО. Тож керівник ЗССО може у разі відсутності посади завідувача бібліотеки встановити доплату за завідування бібліотекою бібліотечним працівникам, керуючись Інструкцією № 102.

Також відповідно до Інструкції № 102 можна встановити таку доплату завідувачу бібліотеки, але не за завідування бібліотекою, а саме за роботу з фондом підручників.

Крім того, бібліотекарям закладів освіти можна встановлювати надбавки за високі досягнення у праці; за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання); за складність, напруженість у роботі у розмірі до 50% посадового окладу (абз. «а» п.п. 3 п. 2 наказу № 745). 

Також завідувачу бібліотеки ЗЗСО та іншим бібліотечним працівникам належить виплачувати доплату за вислугу років за наявності відповідного стажу роботи на посадах, що визначає додаток до Порядку № 84.

Крім того, бібліотечним працівникам, перелік посад яких затверджений постановою № 84, встановлюють надбавку за особливі умови роботи у граничному розмірі 50% посадового окладу (Постанова КМУ від 30.09.2009 № 1073).

          Атестація - процедура визначення рівня, кваліфікації знань, практичних навиків, ділових якостей працівників і встановлення їх відповідності (не відповідності) робочим місцям, посадам, які вони займають, виявлення їх потенціальних можливостей.       

        Мета атестації — раціональне розміщення працівників, ефективне використання їх знань, навичок, умінь. За результатами атестації керівник організації має право приймати рішення щодо: підвищення (пониження) працівника в кваліфікаційній категорії; підвищення (пониження) посадового окладу; визначення винагород; вирішення підвищення кваліфікації, набуття нової спеціальності. Основне завдання атестації — не контроль виконання, а виявлення резервів підвищення рівня віддачі працівників.
          Це  спеціальна комплексна оцінка сильних і слабких сторін працівників (знань, навиків, умінь, рис характеру), рівня їх відповідності вимогам посади, діяльності та їх результативності.

15.jpg

Планування роботи шкільної бібліотеки : методична консультація [Електронний ресурс] / [уклад. О. С. Карпенко, О. О. Скібіна, Г. М. Ткаченко] ; Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. – Київ : [б. в.], 2023. – ? с. – Режим доступу: https://drive.google.com/drive/folders/1UYO8xG2oaz0LH6BiYa9YA_V31GTfwG_t?usp=sharing, вільний.

атестація_page-0001.jpg
атестація_page-0001.jpg

Я  маю  право…?  :  Відповіді  на  запитання  щодо  атестації 
бібліотекарів  ЗЗСО,  ЗПО,  ПТО  [Текст]  /  укладач  О. О. Скібіна; 
Бібліотека  Донецького  обласного  інституту  післядипломної 
педагогічної освіти. – Краматорськ : [б.в.], 2020. – 28 с.

        Із 1 січня 2021 року Уряд підвищив розміри посадових окладів, ставок заробітної плати працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (постанова КМУ від 20.01.2021 № 29, далі — Постанова № 29). Це відбулося за рахунок збільшення розміру посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, на основі якого визначають посадові оклади працівників — з 2225 грн у 2020-му до 2670 грн у поточному.

 Бібліотекар

            Посадовий оклад бібліотекара визначено на рівні 10-го тарифного розряду. Стаж бібліотечної роботи — 15 років. Бібліотекар отримує надбавку за особливі умови роботи у розмірі 50% посадового окладу. А також доплату за вислугу років — 20% (постанова КМУ «Про затвердження Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек» від 22.01.2005 № 84, далі — Постанова № 84).

Розглянемо, як змінилася заробітна плата працівника:

Складові заробітної плати_page-0001.jpg
bottom of page