
Особливістю платформи є інноваційний формат навчання — едьютейнмент, тобто поєднання навчання та розваг. Це освітні серіали за участі експертів і селебріті. Окрім цього, на офіційному веб-сайті ви можете знайти національний тест на цифрову грамотність Цифрограм. Після складання Цифрограму або тесту після перегляду освітнього серіалу, користувач отримує сертифікат, який можна знайти в особистому кабінеті.
Дія. Цифрова освіта — це національний проєкт із розвитку цифрової грамотності
https://osvita.diia.gov.ua
.jpg)
19 червня 2024 року на платформі Дія.Освіта запустили два нові інструменти з цифрової грамотності для працівників бібліотек: Рамку цифрової компетентності та Цифрограм для бібліотекарів. Впровадження цих інструментів для бібліотечних працівників допоможе підвищити рівень обізнаності цифрових навичок та ефективніше працювати з потребами сучасних користувачів.
Проєкт із розробки Рамки цифрової компетентності та Цифрограму для бібліотекарів реалізувало Міністерство цифрової трансформації у співпраці з Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні в межах «Проєкту підтримки Дія» за фінансування Швеції, а також підтримки Українською бібліотечною асоціацією. За основу взято європейську концептуально-еталонну модель цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.2:1 The Digital Competence Framework for Citizens, вона охоплює 5 сфер цифрових компетентностей:
-
Пошук та робота з інформацією – здатність знаходити, оцінювати та ефективно використовувати цифрові ресурси, зокрема онлайн-каталоги та бази даних.
-
Цифрова комунікація та співпраця – навички використання цифрових інструментів для комунікації з користувачами та колегами, організація онлайн-заходів.
-
Створення та управління цифровим контентом – здатність розробляти, створювати й управляти цифровими продуктами та ресурсами, зокрема сайтами й соціальними мережами.
-
Безпека та захист даних – знання правил захисту особистих даних користувачів та кібербезпека, захист бібліотечних систем і ресурсів.
-
Інновації та цифрове лідерство – навички використання новітніх технологій для виконання професійних завдань і впровадження інновацій у бібліотечну діяльність.
Цифрограм для бібліотекарів – це інструмент для виявлення сильних сторін та прогалин у володінні професійними цифровими навичками у сфері бібліотечних послуг. Тест допоможе оцінити рівень цифрових знань і навичок, визначити сфери, що потребують покращення, та планувати подальший професійний розвиток.
Під час війни цифрові навички є однією з конкурентних переваг для пошуку віддаленої роботи, апскілінгу та рескілінгу (покращення кваліфікації та перенавчання). Набувши цифрових навичок кожен українець зможе отримувати державні послуги онлайн, якісно підвищить рівень життя, впевнено користуватиметься соціальними мережами та Інтернетом.
Посилання на ресурси Дія.Цифрова освіта
https://osvita.diia.gov.ua/digigram
https://www.instagram.com/diia.education/