top of page

Організаційно-управлінські, нормативно-інструктивні і методичні документи для освітянських бібліотек 

Organizats_upravl_Vyp.4_2016-724x1024.jpg

Сучасні технології в освіті (імерсивні технології, STEM-освіта, змішане навчання), корисні матеріали, практичні онлайн-інструменти і ресурси, ЗНО фізика. Дізнались про щось нове? Одразу реалізуймо в роботі!

click.png
15.08.png

ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ БІБЛІОТЕЧНИХ ФОНДІВ ПІДРУЧНИКІВ - РОЗꞋЯСНЕННЯ МОН

June 24, 2020

Міністерство освіти і науки України у доповненні до листа МОН від 28.05.2020 р. №1/9-285 про інвентаризацію бібліотечних фондів підручників закладів загальної середньої освіти та комунальної форм власності, надало розꞋяснення щодо організації проведення інвентаризації.

ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА ДЛЯ БІБЛІОТЕКАРІВ

January 27, 2020

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського пропонує ознайомитися з ресурсами онлайн-проєкту «Дистанційна самоосвіта бібліотечних працівників» за посиланням :

https://dnpb.gov.ua/ua/23614-2/

ДАНСЬКА БІБЛІОТЕЧНА СИСТЕМА ЯК МОДЕЛЬ МАЙБУТНЬОГО

May 24, 2020

У березні 2020 р. членкиня ВГО Українська бібліотечна асоціація Оксана Бояринова відвідала бібліотеки Данії в межах гранту мобільності від програми "Дім Європи", що фінансується Європейським Союзом.

Оксана дослідила інноваційні послуги та сервіси бібліотек, дізналась про кращі проєкти, а також унікальну методологію створення нових бібліотечних сервісів «Design thinking for libraries».

Зібрану інформацію про доставку книжок по всій країні, зв’язок з бібліотекарем онлайн, зберігання інтернет-спадщини та інші новації данського досвіду Оксана узагальнила в електронному виданні «Данська бібліотечна система як модель майбутнього». 

Видання доступне для читання, поширення та використання за посиланням. 

В УКРАЇНІ ПІДГОТУВАЛИ ПОСІБНИК “PISA: ЧИТАЦЬКА ГРАМОТНІСТЬ”

December 05, 2019

 Український центр оцінювання якості освіти підготував посібники “PISA: читацька грамотність“, “PISA: природничо-наукова грамотність“ та “PISA: математична грамотність“.

ДЕРЖАВНА МОВА У СФЕРІ ОСВІТИ

August 15, 2019

    Як застосовувати українську в сфері освіти, визначає стаття 21 Закону про мову. Закон визначив, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.

    Держава гарантує кожному громадянину України право на здобуття формальної освіти на всіх рівнях (дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої), а також позашкільної та післядипломної освіти державною мовою в державних і комунальних закладах освіти.

 

ЛІТЕРАТУРНА ПРЕМІЯ «НАВИВОРІТ» : ПІДЛІТКИ ОБИРАЮТЬ НАЙКРАЩІ УКРАЇНСЬКІ КНИГИ

March 03, 2019

     На початку 2019 року резиденти підліткової літературної студії «Майстерня історій» (Київ) заснували власну літературну премію «Навиворіт», інформаційним партнером якої стала й ВГО Українська бібліотечна асоціація.

     Премія «Навиворіт» – перша щорічна українська літературна премія, створена підлітками, щоб відзначити найкращі підліткові книги року.

     Претендувати на отримання премії можуть вперше видані в Україні протягом календарного року книги художньої прози, які видавництва визначили як підліткові.

     Перше вручення премії заплановане на кінець березня 2019 року.

В УКРАЇНІ З’ЯВИЛАСЯ ПЕРША ОНЛАЙН-БІБЛІОТЕКА УКРАЇНСЬКИХ АУДІОКНИГ

January 01, 2020

         В Україні створили онлайн-бібліотеку аудіокниг українською мовою «Слухай».

      До бібліотеки увійшло 100 аудіокниг класичної української прози та поезії зі шкільної програми і твори сучасних письменників з авторським начитуванням.

  Слухати аудіокниги з бібліотеки можна з 20 грудня після офіційної презентації проекту.

У БІБЛІОТЕЦІ СЕУЛА ВСТАНОВИЛИ ВРАЖАЮЧІ РІЗДВЯНІ ІНСТАЛЯЦІЇ З КНИЖОК

November 24, 2018

     У Starfield Library, що розташована в столиці Південної Кореї Сеулі, встановили різдвяну інсталяцію, яка складається із 14 тис. книжок. Про це повідомляє Lonely Planet.

    Інсталяцію під назвою Starfield Book Tree створив американський художник Майк Стілкі, відомий своїми роботами, створеними із книжок. 

Детальніше за посиланнями:

https://utka.su/M6oeI

https://utka.su/p9t1c

ЯК "ПРОКАЧАТИ" СВОЮ УКРАЇНСЬКУ МОВУ: ТРЕНАЖЕРИ, СЕРВІСИ, ДОДАТКИ, ПОРАДИ ВИКЛАДАЧІВ

November 13, 2018

    Видатний український громадський діяч Іван Огієнко свого часу сказав: «Мова – це форма нашого життя, життя культурного й національного, це форма національного організування».

     9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997 року.

     До Дня української писемності та мови "Українська правда. Життя" зібрала поради викладачів та 20 корисних онлайн-сервісів, котрі допоможуть нам стати грамотнішими і допускати менше помилок в українській мові.

10 ІНСТРУМЕНТІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ GIF-АНІМАЦІЇ ТА КОРОТКИХ ВІДЕО

November 01, 2018

    Для того, щоб створити GIF-анімацію з зображень або відео, застосувати фільтри й додаткові ефекти, поділитися результатому соціальних медіа - представляємо вам інструменти, за допомогою яких все це можна зробити легко та швидко.

  Анімовані GIF-зображення та короткі зациклені відео є одним із найпопулярніших візуальних форматів в Інтернеті. Представляємо 10 веб-сервісів, програм і додатків для мобільних пристроїв, за допомогою яких ви зможете створювати GIF-файли та короткі відео.

ДІЗНАВАЙСЯ НОВЕ, НАВІТЬ КОЛИ НЕМАЄ ЧАСУ

September 10, 2018

  Сучасні технології змінюють наше життя і те, як ми сприймаємо інформацію. Але вони не загроза книжкам. Навпаки, це ще одна можливість для книжки бути доступною будь-де та будь-коли.

   Аудіокнига — форма видавничої продукції, що передбачає переведення тексту в голосове повідомлення з можливим застосуванням додаткових опцій (музичний супровід, звукові спецефекти, читання на декілька голосів), які сприяють зацікавленню слухача і використовується з метою оптимізації ресурсів та раціоналізації людської діяльності (можливість одночасного виконання декількох справ). Звукова книга вперше виникла у 60-х рр. ХХ ст., під час поширення звукозаписуючої і звуковідтворюючої техніки, з метою задоволення потреб людей з обмеженими можливостями, проте поступово здобула популярність і серед пересічних споживачів видавничої продукції, особливо при задоволенні потреб дитячої аудиторії.

ЧИТАЙ УКРАЇНСЬКОЮ! ТОП-5 КНИЖКОВИХ НОВИНОК 2018 РОКУ

April 22, 2018

Топ-5 книг українською мовою, які готуються до друку у 2018 році.

Нова прозова книжка Ліни Костенко

Художній твір Ліни Костенко, у якому відображено еволюцію і деградацію Російської імперії через призму українських доль.

Фантастичні звірі та де їх шукати.

Велике ілюстроване видання

Нове видання Фантастичних звірів і де їх шукати Ньюта Скамандера охоплює надзвичайний арсенал магічних істот, від Акромантули до Шрейка, разом із десятьма різними видами драконів.

Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті

​Антикрихкість Насіма Талеба — бестселер New York Times. Одна із книг всесвітньо відомої серії Невизначеність.

Ейнштейн

Біографія Альберта Ейнштейна, написана Волтером Айзексоном, стала бестселером за версією New York Times. За книжкою знято десятисерійний біографічний серіал National Geographic.

Приятель небіжчика

До книги увійшли два гостросюжетних романи Андрія Куркова.

У першому – Приятель небіжчика – головний герой шукає найманого вбивцю, щоб замовити власне вбивство.

Другий роман – Не приведи мене в Кенгаракс – містичний трилер. Його герой, студент, наймається супроводжувати таємничий вантаж, за яким починається справжнє полювання.

 

ЛЕПБУК — РОЗВИВАЛЬНА КНИЖКА З ІНДИВІДУАЛЬНИМ ХАРАКТЕРОМ

April 02, 2018

   Поняття «лепбук» з’явилося в інформаційному просторі нещодавно, але доволі швидко завоювало популярність серед педагогів і дітей.

      Лепбук (від англ. lapbook — наколінна книга) — книжка або папка, у якій систематизовані матеріали з якоїсь теми. Теми можуть бути як широкі («Математика», «Погода», «Спорт»), так і вузькі («Коти», «Сніг», «Яблука»).

      Лепбук є кінцевим продуктом тематичної проектної діяльності. Найчастіше він має вигляд папки, з внутрішнього боку якої наклеєні невеликі кишеньки, конверти, малюнки тощо. У них діти розміщують матеріали, які допомагають отримати, закріпити та систематизувати знання з теми. У такому вигляді інформація добре організована, а процес вивчення теми стає цікавим і нагадує гру.

    Лепбуки допомагають швидко і ефективно засвоїти нову інформацію і закріпити вивчене в пізнавально- ігровий формі. Ці тематичні посібники мають яскраве оформлення, чітку структуру і в ідеалі розробляються спеціально під конкретну дитину з її рівнем знань. Поширені також і «колективні» тематичні папки – лепбуки в дитячих садочках і школах – виготовляються вихователями та вчителями.

«ЧИТАЙ ЗІ СМАКОМ»

February 18, 2018

    Молодіжна секція УБА запрошує всіх бажаючих взяти участь у новій мобільній книжковій виставці 2018 року, метою якої є популяризація такого напряму бібліотечно-інформаційної роботи як організація книжкової виставки, акцентування уваги на розробці її дизайну. Проект сприятиме професійному спілкуванню та обміну досвідом з даного питання між фахівцями для удосконалення виставкової діяльності бібліотек України, пошуку нових ідей та форм.

   З долею книги – продукту писемної культури – тісно пов'язана доля національної культури. І сьогодні людина залучається до національної культури через книги, а її культурний рівень, як і раніше, вимірюється кількістю прочитаних книг. Цей критерій, безумовно, не єдиний, але визначальний. Тож пропонуємо долучитися до цьогорічної мобільної книжкової виставки Молодіжної секції УБА, яка формує інтерес до книги через колірне, смакове і асоціативне сприйняття. Вона має назву «Читай зі смаком». Вишукані, елегантні, незвичні літературні присмаки не залишать байдужими ваших читачів і змусять їх прочитати якомога більше книг.

НОВА МОБІЛЬНА КНИЖКОВА ВИСТАВКА 2018 р. В МЕЖАХ ПРОЕКТУ «DISPLAY- КРОСИНГ»

February 18, 2018

  Серед  основних завдань роботи кожної бібліотеки є максимальне розкриття змісту своїх ресурсів для користувачів. Сучасна бібліотека – це простір інформації, ідей, творчості. І для формування її позитивного іміджу важливою є  візуальна відповідність поставленим цілям.

   Саме тому наочна популяризація бібліотечних ресурсів, зокрема створення книжкових виставок, є одним із важливих напрямів бібліотечного дизайну. Адже книжкова виставка є засобом розкриття фонду та колекцій книгозбірні, її візитною карткою.

  Метою проекту Молодіжної секції УБА «Display – кросинг» є популяризація такого напряму бібліотечно-інформаційної роботи як організація книжкової виставки, акцентування уваги на розробці її дизайну, сприяння професійному спілкуванню та обміну досвідом з даного питання між фахівцями з метою удосконалення виставкової діяльності бібліотек України, пошуку нових ідей та форм.

   

Детальну інформацію можна отримати за посиланням.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОТОБАНК "БІЛІОТЕЧНА МОЛОДЬ УКРАЇНИ"

December 24, 2017

   Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації створила всеукраїнський фотобанк з обличчями молодих бібліотекарів, який наповнюється завдяки конкурсу фотографій МС УБА «Я – молодий, сучасний бібліотекар».

    Якісні цікаві фотографії з життя молодих бібліотечних фахівців в українських бібліотеках є чудовим інструментом для популяризації професії та бібліотечної справи у мережі Інтернет та стимулом для професійного і творчого зростання бібліотечної спільноти.

     Бібліотечний фотобанк МС УБА вільно надає доступ до бази фотографій без платежів чи ліцензійних відрахувань. Головне при використанні світлин – вказувати автора чи давати посилання на першоджерело.

      Якщо Ви маєте гарні світлини українських бібліотек, користувачів у бібліотеках, молодих бібліотечних фахівців – надсилайте на електронну пошту модератора від МС УБА Ларису Білу  seagal2002@ukr.net(фото будуть відбиратись та модеруватись), і нехай Ваші світлини побачить весь світ! 

Фотобанк знаходиться за цим посиланням.

ПРОЕКТ Corpus Libris

November 12, 2017

Бібліотекар Емілі Пуллен (Emily Pullen) започаткувала проект Corpus Libris – кумедні світлини з обкладинками книг. Багато людей з радістю долучилися до Corpus Libris.Працівники Бібліотеки Дніпропетровського національного університету
залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна також не залишились
осторонь цього проекту. http://www.docshyr.info/?p=971

УКРАЇНСЬКУ ОБКЛАДИНКУ КНИГИ ПРО ГАРРІ ПОТТЕРА ВИЗНАЛИ ОДНІЄЮ З НАЙЦІКАВІШИХ У СВІТІ

November 08, 2017

З нагоди двадцятиліття виходу першої частини поттеріани сайт Bookstr опублікував 17 найцікавіших обкладинок книги "Гаррі Поттер і філософський камінь" з усього світу. До числа найкращих потрапила і обкладинка українського видавництва "А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га".

10 ВИДАТНИХ ПИСЬМЕННИКІВ ТА ПОЕТІВ ДОНБАСУ, ПРО ЯКИХ МАЄ ЗНАТИ КОЖЕН

November 08, 2017

Легко бути україномовним письменником у Львові. Складніше – у Донецьку чи Луганську. Тут, окрім таланту до письма, треба мати ще й моральні сили для щоденної боротьби. Ця добірка – про тих, хто у собі ці сили знайшов. Вони у різний час та за різних обставин відстоювали своє право на творчість, яка теж є абсолютно різною. Наслідки також у кожного були свої. Та їх об'єднує дещо спільне – талант надавати нового сенсу словам.

ВІКІМЕДІА УКРАЇНА

November 07, 2017

    Триває тиждень Відкритого доступу — міжнародна акція на підтримку провадження безкоштовного, швидкого, постійного, повнотекстового доступу в режимі реального часу до наукових та навчальних матеріалів в Інтернеті. 

    Книгозбірня найбільшого університету країни приєдналась до ініціативи БоГеМА. Рідкісні видання та ілюстрації доступні всім охочим у Вікісховищі надійному репозитарії вільних зображень, звукозаписів, відеороликів та інших файлів, які можуть використовуватися будь-яких проектах фонду Wikimedia  без потреби додатково завантажувати файл у кожен з проектів.

25 КНИГ НОБЕЛІВСЬКИХ ЛАУРЕАТІВ

October 09, 2017

Добірка книжок, відзначених Нобелівською премією з літератури, які можна прочитати українською мовою.

Нобелівська премія з літератури — найпрестижніша міжнародна літературна премія у світі, що присуджується щорічно з 1901 року за видатний внесок у розвиток світової літератури.

Напередодні вручення цьогорічної премії ми підготували добірку із 25 книг від нобелівських лауреатів, які вже перекладені українською мовою.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК : НОВИЙ ФОРМАТ

September 27, 2017

Методичні рекомендації розкривають сутність нового формату відзначення Всеукраїнського дня бібліотек, розробленого Українською бібліотечною асоціацією. У виданні подано кращий зарубіжний і вітчизняний досвід відзначення Дня бібліотек, запропоновано перелік акцій, які можуть бути проведені у всеукраїнському масштабі, розкрито методику їх організації.

УДОСКОНАЛЕННЯ МОВИ

September 19, 2017

8 вересня світ відзначив Міжнародний день грамотності. Його мета — вкотре нагадати, що бути грамотним важливо не лише для кожної людини, а й для всього суспільства.  

РАЗОМ МИ СТВОРЮЄМО МАЙБУТНЄ!

September 10, 2017

Всесвітня організація бібліотечних працівників (ІФЛА) закликає міжнародну бібліотечну спільноту до консолідації на національному, регіональному та міжнародному рівнях.

Стратегічні напрями діяльності ІФЛА зазначені у плані на 2016-2021 роки.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УЗЯВ НА СЕБЕ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ В 2017 РОЦІ ЗАТВЕРДИТИ «МІНІМАЛЬНИЙ КУЛЬТУРНИЙ КОШИК» УКРАЇНЦЯ.

August 14, 2017

6 КНИГ НА РІК

 Ідея "мінімального культурного кошика" з’явилася ще в лютому цього року. В рамках децентралізації Мінкультури перейнялося тим, щоб на рівні громад українці отримували професійні послуги в культзакладах (бібліотеках, музеях, театрах). Зазначимо, що питання культурного мінімуму для нашої країни частково обумовлено і у споживчому кошику, який уряд востаннє переглядав у жовтні 2016 року. Згідно з ним, щороку українці повинні мати можливість купувати півдюжини книг, а також шість разів за рік відвідати заклади культури (кінотеатри, музеї, клуби, зоопарки, філармонії).

 

ДОНЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ УБА ВІДНОВИЛО СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ !

June 29, 2017

Радо повідомляємо, що з березня 2017 р. відновило свою діяльність Донецьке обласне відділення Української бібліотечної асоціації.

Офіційно воно іменується як Громадська організація «Донецьке обласне відділення Української бібліотечної асоціації» (ГО «ДОВ УБА»). Прийнято та затверджено новий регламентуючий документ – Положення про ГО «ДОВ УБА» у новій редакції згідно з вимогами Закону України «Про громадські об’єднання» та вимогами п. 4 ст. 133 Податкового кодексу України.

Нове місцезнаходження Донецького обласного відділення УБА – м. Краматорськ Донецької області, вул. Марії Приймаченко, 16, 84331. Контакти: тел.: (06264) 3-71-43, електронна адреса: library@krm.net.ua

Головою відділення обрано Мельник Людмилу Михайлівну, заступника директора з основної діяльності Центральної міської публічної бібліотеки (ЦМПБ) м. Краматорська. До складу президії відділення увійшли:

  1. Помоз Олена Григорівна, директор ЦМПБ м. Краматорська;

  2. Лата Тетяна Іванівна, директор ЦБС Волноваського району;

  3. Мамедова Лариса Миколаївна, директор ЦБС м. Слов’янськ;

  4. Романченко Тетяна Олексіївна, директор ЦБС м. Дружківка;

  5. Оратовська Тетяна Володимирівна, директор ЦБС м. Костянтинівка;

  6. Бєлєнко Тетяна Миколаївна, директор ЦБС м. Бахмут;

  7. Осипова Тетяна Іванівна, директор ЦБС м. Лиман;

  8. Луценко Лілія Якимівна, директор Слов’янської РЦБС.

На першому засіданні президії відділення затверджено план роботи ГО «ДОВ УБА» на 2017 рік, який почав втілюватися в життя.

Для розробки символіки ГО «ДОВ УБА» планується оголосити конкурс серед бібліотекарів усієї Донецької області. У планах також розміщення рубрики «ГО «ДОВ УБА» на сайті ЦМПБ м. Краматорська www.lib-krm.org, де буде публікуватися інформація про діяльність регіонального відділення.

Членами ГО «ДОВ УБА» на сьогодні стали 129 бібліотечних працівників області. Активність виявили такі ЦБС та РЦБС: Волноваський район (59), м. Слов’янськ (47), м. Краматорськ (23).

ГО «ДОВ УБА»  запрошує всіх бібліотекарів Донецької області підтримати діяльність обласного відділення УБА, стати його активними членами!  https://ula.org.ua/news

ПРОБЛЕМА ЧИТАННЯ – ПРОБЛЕМА ВСЬОГО СВІТУ.

April 01, 2017

Публікацій, присвячених підтримці читання останнім часом є чимало.

Ця проблематика висвітлюється у зарубіжних та вітчизняних фахових виданнях, часописах близького зарубіжжя. В огляд включені публікації з наступних видань: «Библиография», «Библиополе», «Библиосфера», «Библиотека», «Библиотека в школе», «Библиотековедение», «Библиотечное дело», «Ваша библиотека», «Новая библиотека», «Современная библиотека»,«Бiблiотечний форум України», «Вісник
Книжкової палати, «Бібліотечна планета» та іншомовних видань. Додатково було проведено пошук окремих публікацій даної тематики в Інтернеті, частина їх знаходиться у відкритому доступі і може бути опрацьована зацікавленими фахівцями.
Ми не обмежувались хронологічними рамками, але все ж таки брали публікації останніх років, або більш ранніми, які мають глибокий зміст. Автори статей – люди, як правило, знані і шановані у бібліотечному світі, які розглядають теоретичні проблеми читання, результати досліджень читання і читачів, просування книги і читання в бібліотеках тощо.

УПЕРШЕ ЗА РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТИ В УКРАЇНІ ВИДАЛИ ХРЕСТОМАТІЮ ДЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

December 28, 2016

Лілія ГРИНЕВИЧ,

міністр освіти і науки України

В Україні бурхливо розвивається дитяча література, але вона не була представлена в навчальних книжках. На жаль, підручники з «Літературного читання» у початкових класах рясніють творами переважно з минулого століття. Тому було важливо зацікавити найменших школярів сучасними текстами, прекрасними ілюстраціями. Видання нової хрестоматії — величезна надія і впевненість, що ми здатні зробити українську навчальну книжку кращою, кориснішою, цікавою дітям, яка надихає і їх спонукає до читання.

 

Інформація доступна : http://ukurier.gov.ua/uk/articles/shob-zahopiti-chitannyam/

ІНСТИТУЦІЙНИЙ РЕПОЗИТАРІЙ

November 16, 2016

      Сьогодні бібліотеки активно створюють електронні архіви. Електронний архів чи cистема электронного архіву — це система структурованого зберігання електронних документів, що забезпечує надійність зберігання, конфіденційність і розмежування прав доступу, можливість відслідковування історії використання документа, швидкий та зручний пошук.

 Електронні архіви в бібліотеках переважно мають  назву – «репозитарій»(репозиторій)  чи «інституціональний репозитарій».

ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА - ВАЖЛИВИЙ ЕЛЕМЕНТ СУЧАСНОЇ ОСВІТИ

October 06, 2016

Дистанційна освіта - комплекс освітніх програм, що призначені полегшити стратегію навчання, не залежну від щоденного контакту з викладачем, а засновану на кращому використанні самостійного навчання.

http://osvita.ua/legislation/Dist_osv/

ЦИФРОВЕ ЖИТТЯ ПОРУЧ З НАМИ. ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДРУЧНИК - ВСЕ ТІЛЬКИ ПОЧИНАЄТЬСЯ.

August 17, 2016

    Де можна безпечно скачати електронні копії українських шкільних підручників? Що таке електронний підручник - це електронна книга чи планшет? Яка технологія найкраще підходить для такого підручника - e-ink чи TFT? 

   В статті відповіді на ці та інші запитання щодо впровадження електронних шкільних підручників в Україні.

     Електронний підручник - все тільки починається. В даний час існує декілька версій визначення словосполучення "електронний підручник" - починаючи від файлів електронних версій навчальних посібників і закінчуючи складними електронними пристроями, які оновлюються з централізованого джерела і інтерактивно взаємодіють з учнем, включаючи виставляння оцінок, завантаження домашнього завдання і іншу фантастику. Час останніх ще не настав і настане не завтра, тому в рамках даної статті електронним підручником вважається електронний пристрій, який замінює собою шкільні підручники і додаткову літературу.

   

August 17, 2016

Чи не єдине радісне повідомлення, яке стосується перспектив розвитку шкільної освіти: «Опорні загальноосвітні навчальні заклади (hub schools), що створюватимуться на місцях, будуть оснащені сучасною матеріально-технічною базою, зокрема, кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами, мультимедійним обладнанням тощо. З цією метою у грудні минулого року Уряд збільшив фінансування освітньої галузі на 121 771 000 гривень».

ПІДГОТОВКА КАДРІВ ДЛЯ БІБЛІОТЕК ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ЦЕНТРІВ.

May 06, 2016

«Книги потрібні рукам,
Що тамують спрагу цілого світу – Це джерело мудрості».
Нестор Летописець

 Бібліотека – одне із великих надбань цивілізації. Без неї неможливо уявити собі розвиток науки, освіти, культури, життя громадян будь – якої країни. Бібліотека – хранитель слова, знання, інформації залишається найбільш потрібною із усіх закладів культури впродовж свого життя людини. Книга закладає ідеали, формує моральний стержень, світогляд, заставляє замислюватись над вічними питаннями про сенс життя, щастя, справедливість, примушує шукати самостійні відповіді на них.

Проте, незважаючи на це, статус і положення, яке займають у суспільстві спеціалісти у сфері інформаційного сервісу та бібліотечної справи, не відповідають вимогам сьогоднішнього дня. 

РЕБРЕНДІНГ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

April 04, 2016

Основна мета сучасної бібліотеки – допомогти книжці витримати конкуренцію з відео, комп’ютерами та Інтернетом; створити бібліотеку, яка бажає поборотися за місце на ринку послуг. Інакше кажучи, нам потрібен бренд!Бібліотечний брендінг являє собою поєднання елементів: ім'я бібліотеки, ім'я бібліотечного обслуговування або продукту, символи, логотипи, слогани, послідовність у дизайні публікацій тощо. Але сьогоднішній бібліотечний бренд не відповідає заявленій меті. Тому нам скоріше підійде ребрендінг, тобто зміна існуючого бренду

Ребрендинг - активна маркетингова стратегія; включає комплекс заходів щодо зміни бренду , або його складових: назви, логотипу, слогану, візуального оформлення, зі зміною позиціонування.

Please reload

bottom of page