top of page
knigi-na-prozrachnom-fone.png

Навчально-методичні посібники для педагогічних працівників

click.png

     До вашої уваги пропонуємо актуальне електронне видання, що надійшло до Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського НАПН України. 
       Психологія і педагогіка у протидії пандемії COVID-19: інтернет-посібник / за наук. ред. В.Г. Кременя ; [координатор інтернет-посібника В.В. Рибалка ; колектив авторів]. – Київ : ТОВ «Юрка Любченка», 2020. – 243 с. – Режим доступу: http://194.44.28.246/cgi-bin/irbis64r_12/cgiirbis_64.exe?LNG=&C21COM=F&I21DBN=ELIBR_READER&P21DBN=ELIBR&Z21ID=&Image_file_name=
%5Ctext%5Cbooks%5CPsychology%5Fand%5Fpedagogy%5Fin%5Fcounteracting%5Fthe%5F

COVID%2D19%2Epdf&mfn=954&FT_REQUEST=&CODE=243&PAGE=1 

    Посібник підготовлений колективом авторів за науковою редакцією президента НАПН України В.Г. Кременя, доктора філософських наук, професора, дійсного члена (академіка) НАПН України.

Міністерство освіти і науки України http://mon.gov.ua
Український центр оцінювання якості освіти http://www.testportal.gov.ua
Новини. ВНЗ. Тестування. Школа: школа сьогодні, управління, технології навчання, виховання школярів, психологія, позашкільна робота, підвищення кваліфікації, теорія, навчальні програми, оцінювання, законодавство, журнали http://osvita.ua
УСІ ЗВО УКРАЇНИ http://educatalog.pisem.net
Освітній сайт ОСТРІВ ЗНАНЬ http://ostriv.in.ua
Центр науково-технічної творчості учнівської молоді http://cnttum.lutsk.ua/index.html

Українськомовні електронні бібліотеки

 

Українська Електронна Бібліотека Лібрук (Libruk) https://www.libruk.com.ua/

Сайт зібрав твори різних за жанром і часом українських письменників-класиків і сучасних авторів, де можна як завантажити книжки у найбільш популярних форматах, так і читати онлайн безпосередньо в електронній бібліотеці.

Література українською Javalibre.com.ua https://javalibre.com.ua/

Книжки зібрані на сайті у форматах: jar, jad, txt, fb2, epub, doc, зручних для читання на мобільних пристроях (мобільних телефонах, смартфонах, кпк, планшетах, MP3-плеєрах, букрідерах). Для того, щоб почати читати, достатньо скачати книжки абсолютно безоплатно. Також можна переглядати тексти онлайн.

Електронна бібліотека Чтиво http://chtyvo.org.ua/

Вільна онлайн-бібліотека українськомовної літератури, де тексти зберігаються у різних форматах (fb2, epub, txt, htm, rtf, doc, pdf та djvu).

Бібліотека української літератури УкрЛіб (Ukrainian Library) https://www.ukrlib.com.ua/

Найбільша мережева електронна бібліотека української літератури. Позитивним нововведенням є наявність на сайті шкільної програми з української літератури, що допоможе зорієнтувати учнів у масиві обов'язкових до прочитання творів. Ознайомитись із матеріалами можна без попередньої реєстрації та безплатно.

«Українська література». Електронна бібліотека – Все для вивчення Укр. літ. https://ukrclassic.com.ua/

Завдання бібліотеки — допомогти випускникам школи у підготовці до ЗНО з української літератури. Каталог авторів і творів узгоджений з програмою підсумкового незалежного контролю. Для зручної і швидкої роботи з матеріалами сайту всі письменники структуровані за алфавітом.

Електронна бібліотека Національної бібліотеки України для дітей http://www.chl.kiev.ua/elibrary/

Найкращі видання світової літератури українською — це основний напрям діяльності ЕБ НБУ для дітей. Деякі з них являють собою справжні шедеври книжкової культури періоду другої половини XIX – першої половини XX століття. У межах існуючого законодавства з авторського права бібліотека знайомить широкий загал із кращими зразками свого зібрання.

Дитяча онлайн-бібліотека «Читанка» http://chytanka.com.ua/

Дитяча публічна онлайн-бібліотека презентує лише старі дитячі книги, що давно не перевидаються, а отже їх важко придбати. Пошук здійснюється за допомогою систематичного йа алфавітного каталогів, за прізвищем автора чи художника-ілюстратора.

Художня література українською мовою Е-bookua.org.ua http://e-bookua.org.ua/

Сайт розрахований на шкільну учнівську молодь. Спектр репрезентованих на сайті видань широкий: твори зарубіжних авторів, біографії, історичний роман, пригоди, фантастика, фентезі, детективи, бойовики, любовні романи, сучасна проза, публіцистика, новини, наукова й освітня література, ігри та аудіокниги.

Публічна електронна бібліотека української художньої літератури Укрліт.оrg http://ukrlit.org/

Аудиторія сайту: школярі, студенти, вчителі, широкий загал. Бібліотека репрезентує художні твори та біографії письменників. Літературу поділено за родами (проза, поезія, драма), жанрами (поеми, гімни, балади, байки), піджанрами (поема-містерія, драмафеєрія). Також на сайті подано словник і онлайн транслітерацію з української мови на англійську. Тлумачний словник української мови містить слова та словосполучення з різних словників.

Книжкове братерство «Флібуста» http://flibusta.is/stat/lang/uk

Книжкове братерство Флібуста – це одна з найбільших онлайн-бібліотек в Інтернеті, на його сторінках можна знайти книжки будь-якого жанру на всіх європейсьских мовах, включаючи українську. Всього на Флібусті 350 тисяч книжок більш ніж 130 тисяч авторів, при цьому майже 5 тисяч з них українською мовою. Щоб відшукати книжки українською, потрібно скористатися відповідним розділом або вказати «uk» в параметрі «мова».

Безкоштовні електронні бібліотеки українського інтернету http://dumka.ho.ua/biblioteka_boh_ua.htm

У вебліографічному списку сайта 77 діючих інтернет-бібліотек.

bottom of page