top of page
Поиск
Фото автораБібліотека ІППО

Спільними зусиллями подолаємо кризу читання!


Друге заняття обласної лабораторії творчого бібліотекаря «Промоція читання та залучення читачів: сучасні підходи та можливості» відбулося 25.04.2019 року в Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 18 Добропільської міської ради. У роботі лабораторії взяли участь методисти з бібліотечних фондів, керівники МО, учителі, шкільні бібліотекарі, психолог, учні та батьки – усього понад 50 осіб.

Перед початком гостям влаштували ознайомчу екскурсію до шкільного бібліотечно-інформаційного центру.

Зі словами вітання та значущості теми промоції читання до присутніх звернулись: завідувач Інформаційно-бібліотечного відділу Донецького ОБЛІППО О. О. Скібіна, завідувач методичним кабінетом відділу освіти Добропільської міської ради І. М. Гордієнко та методист методичного кабінету відділу освіти м. Добропілля Т. А. Василенко.

Директор школи І. М. Філонова представила у формі слайд-візитівки завідувача бібліотечно-інформаційного центру О. Б. Філіппенко, передовий досвід роботи якої склав значну частину заходу.

Учасники лабораторії поринули у світ різноманітних нестандартних методів залучення дітей до читання. О. Б. Філіппенко відкрила нові можливості для професійної самореалізації бібліотекарів через такі форми роботи: сторі-тайм, бібліотрансформер, ідеографічні загадки Емодзі, інтерактивні відеоролики, родинний літературний батл, книжкові мотиватори та інші «цікавинки» та «фішки».

Т. В. Лягуша, бібліотекар Білозерської загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 13 Добропільської міської ради, для стимулювання в учнів інтересу до читання запроваджує прийоми та засоби театральної педагогіки, зустрічі з письменниками та поетами, бібліотечні промоакції. Під час випробувань своїх сил у театралізованих виставах за програмними творами, діти створюють відповідні образи, глибоко й емоційно сприймають художній твір, опановують літературне слово.

У практичній частині О. Б. Філіппенко разом з ученицями розіграли літературне дефіле «Завжди в моді українська книжка»: дівчата-моделі презентували сучасні та класичні твори українських письменників.

Ще одна стежина, що може привести в розмаїтий, цікавий та захоплюючий світ читання – це «Зіркові уподобання» як промоція літературних смаків українських знаменитостей.

Під час «Години спілкування з батьками» панувала атмосфера доброзичливості та ефективної співпраці, хоча тема дебатів була болючою для всіх присутніх – «Криза читання як сучасна проблема». Освітяни обговорили важливість родинного читання, поділились власними історіями сімейного читання, різними мотиваторами, за допомогою яких можна зацікавити сучасних дітей і молодь книжками. Конфлікт між Сциллою ґаджетів та Харибдою старих паперових книжок розв’язати можна тільки мирним співіснуванням будь-яких форматів читання.

«Хвилинку позитиву» здійснила практичний психолог школи М. В. Самарська. На етапі рефлексії гості та організатори мали можливість висловити слова вдячності за набуті знання, за співпрацю та отримане задоволення від позитивної взаємодії.

Інформаційно-бібліотечний відділ висловлює щиру подяку методичному кабінету відділу освіти Добропільської міської ради та Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 18 за теплий і доброзичливий прийом, за створену позитивну атмосферу співпраці та мотивацію до подальшої плідної методичної та бібліотечної роботи.

Матеріали семінару можна знайти за посиланням: https://bibliotekaippo7.wixsite.com/seminary/laboratoriya-zanyattya-2


56 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page