Сучасні інформаційні вимоги диктують бібліотекам форми роботи, які ще кілька років тому не належали до бібліотечних. В епоху стрімкого розвитку інформаційних технологій і цифрових девайсів Інтернет-простір дозволяє швидко та без обмежень створювати новий контент, об’єднувати його в спільноти та сторінки, використовувати хмарні технології тощо.
Бібліотеки відчувають необхідність підтверджувати свою спроможність не лише в матеріальному наповненні фондів, а й у представництві у віртуальному середовищі.
14 березня 2018 року працівниками Краматорської центральної бібліотеки сумісно з методичним об’єднанням шкільних бібліотекарів було проведено семінар–тренінг для фахівців шкільних бібліотек за темою «Інтеграція у віртуальний простір як складова успіху шкільної бібліотеки».
Питання щодо актуальності використання сучасних інтернет-сервісів в інформаційно-масовій діяльності бібліотеки порушила Клюкіна Л.М., методист методичного кабінету Краматорського управління освти.
Третяк І.В., бібліотекар ЗОШ № 6, розповіла про хмарно-орієнтоване навчальне середовище як чинник інноваційної діяльності шкільної бібліотеки.
Кириленко Т.М., завідувач організаційно-методичного відділу ЦМПБ, провела практикум з теми «Використання хмарних сервісів для створення освітнього середовища». Бібліотекарі краматорських шкіл змогли на практиці довести необхідність використання Google додатків, навчилися надавати доступ до папок, створювати спільні документи, попрацювали з on-line диском, сервісами Emaze, LearningApps.org, Calameo, Тhinglink, Prezi тощо.
Шакалова У.О., завідувач бібліотеки ЗОШ № 11, провела майстер-клас «Буктрейлер як нова форма реклами книги в шкільній бібліотеці». Присутні переглянули буктрейлер за повістю А. Азимова «Професія».
Огляд «Віртуальні виставки: феєрія знахідок» представила Жмиря О.В., завідувач бібліотеки ЗОШ № 35. З програмами та сервісами для створення віртуальних виставок ознайомила Шульцева Н.А., головний бібліотекар ЦМПБ.
Віртуальна екскурсія «Веб-сторінка шкільної бібліотеки як одна із форм інформаційної культури шкільного бібліотекаря» - назва доповіді Шишкіної В.В., завідувача бібліотеки ЗОШ № 4.
Огляд «Використання додаткових сервісів для більшого задоволення потреб читачів-школярів» представила Шульцева Н.А., головний бібліотекар ЦМПБ.
На семінарі була присутня методист ІБВ Ткаченко Г. М. Вона зазначила важливість проведення заходів, які дозволяють формувати інформаційну культуру та розвивати творчий потенціал бібліотекарів.