05.04.2017 р. на базі Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 8 Краматорської міської ради відбулася Міжрегіональна науково-практична конференція «Дистанційна освіта: міжрегіональний вимір». У заході взяли участь понад 200 науковців, викладачів ВНЗ, фахівців методичних служб, педагогів області, які опікуються питаннями впровадження дистанційного навчання.
Розпочався захід інтерактивною виставкою «Дистанційна освіта Донеччини», яка у формі презентацій зі спікером, відеопрезентацій, скрайбінгів висвітлила досвід роботи базових дистанційних шкіл області.
В рамках заходу було підведено підсумки ІІ Обласного конкурсу на кращий навчальний Е-контент для дистанційної школи.
Пленарне засідання конференції відкрила директор департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Н. В. Оксенчук словами подяки педагогічним працівникам, які активізували впровадження дистанційного навчання, йдучи назустріч учням із тимчасово непідконтрольних територій України та забезпечуючи можливість отримати атестат українського зразка. Відзначено великий внесок Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти щодо організаційного та науково-методичного супроводу дистанційної освіти регіону.
Стан упровадження дистанційної освіти в Донецькій області висвітлив у доповіді в. о. ректора Донецького облІППО, кандидат філологічних наук, доцент О. П. Бодик, окресливши досягнення, проблеми та перспективи з цього питання.
Проректор з науково-методичної роботи Дон облІППО, кандидат педагогічних наук, доцент С. І. Макаренко окреслила напрями стратегічного розвитку дистанційної освіти в Донецькій області: відкрита освіта дорослих, дистанційно-екстернатне навчання школярів, упровадження елементів дистанційної освіти в роботу загальноосвітніх шкіл, із дітьми з особливими освітніми потребами та обдарованими дітьми.
Завідувач відділу неформальної та інформальної освіти для дорослих Інституту модернізації змісту освіти МОН України А. Ю. Герман окреслив напрями підготовки керівних, науково-педагогічних та педагогічних кадрів до роботи за інноваційними освітніми технологіями в контексті реалізації науково-педагогічного проекту «Академія інноваційного розвитку освіти».
І. А. Завгородня, координатор програм Фонду «Відкрита політика», ознайомила учасників конференції з ініціативами Фонду «Відкрита політика» щодо забезпечення рівного доступу до освіти – щодо дистанційної освіти та інформаційної кампанії з її підтримки.
Після пленарного засідання учасники конференції працювали на чотирьох«дискусійних платформах».
Упродовж роботи платформ учасники висловили пропозиції щодо:
організації навчального процесу з використанням дистанційних технологій як альтернативних класно-урочній формі навчання;
створення навчальних курсів, заснованих на технологіях дистанційної освіти;
створення баз даних бібліотечного фонду з виходом в Інтернет та налагодженням контактів із різноманітними бібліотечними сайтами;
створення внутрішкільних WF-мереж.
На основі представлених матеріалів учасники висловили бажання розробити й підготувати серію вебінарів, майстер-класів, семінарів-практикумів, які допоможуть керівникам, учителям-предметникам спеціальних інтернатних закладів знайти оригінальні методичні підходи та скористатися практичним передовим досвідом для підвищення свого професійного рівня.
За результами конференції було надруковано збірку праць «Дистанційна освіта: міжрегіональний вимір».
Працівникм інформаційно-бібліотечного відділу приймали активну участь в проведенні Конференції.
Учасники конференції мали можливість придбати методичну літературу видавництв "Ранок" та "Основа".
Сучасна дистанційна освіта - природний етап еволюції традиційної системи освіти від дошки з крейдою до електронної дошки і комп’ютерних навчальних систем, від книжкової бібліотеки – до електронної, від шкільної аудиторії – до віртуальної. Тому використання інформаційно-комунікаційних технологій та їх інтеграція з новітніми дистанційними формами навчально-виховного процесу – стратегічний вектор розвитку освіти Донеччини.