top of page
Поиск
Фото автораБібліотека ІППО

День боротьби зі СНІДом


Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше почали відзначати 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

Одна з останніх епідемій нашої сучасності була прозвана чумою ХХ -го століття - синдром набутого імунного дефіциту, скорочено - СНІД. З часів виявлення цієї хвороби пройшло багато часу. За даними 2007 року цей вірус почав розповсюджуватися з Африки приблизно з 1969-го року: спочатку - Гаїті, потім потрапляє до Сполучених Штатів Америки, а далі - по всьому світу.

За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі сповільнилися. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилася на 20%. Натомість в Україні серед країн Східної Європи та Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він становить 1,1%. Щодня в Україні реєструється 48,5 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією. Також в Україні зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок.

З 1996 року працює Спільна програма Об'єднаних Націй з проблем ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС), яка об'єднує спонсорів спільного проекту Дитячий фонд ООН, Програму ООН з розвитку, Фонд ООН з питань народонаселення; Організацію ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ) і Світовий банк.

ЮНЕЙДС підтримує довгострокові глобальні проекти з профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу; допомагає в боротьбі за права людини незалежно від ВІЛ-статусу, здійснює допомогу країнам у всьому світі з проведення заходів щодо навчання, профілактики, підтримки досліджень з питань ВІЛ/СНІДу та роботи за програмами розширення міжнародного фронту боротьби з ВІЛ/СНІДом.

Цього дня вже стало традицією надягати червону стрічку у формі букви V, яка є символом боротьби зі СНІДом. До проекту "Червона стрічка" приєднуються відомі світові особистості, політики, артисти, музиканти та просто небайдужі люди. Такі стрічки, але інших кольорів, і раніше символізували людські переживання та співчуття у зв'язку з різними трагічними подіями.


18 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page