День Святого Миколая - шановане християнське свято в Україні, яке традиційно відзначається 19 грудня.
У багатьох країнах День Святого Миколая - одне з найрадісніших свят для дітей, полюбляють це Свято й українські діти.
День Святого Миколая православні всього світу відзначають 19 грудня, а католики – 6 грудня. Традиція святкувати день Святого Миколая почалася з Німеччини в Х столітті. У Кельнському соборі, у день пам’яті Святого Миколая (6 грудня), учням церковнопарафіяльної школи стали роздавати солодощі.
Пізніше, в будинках по всій країні діти виставляли біля порога черевички, або чіпляли на камін шкарпеточки, щоб Святий Миколай поклав подарунки для них.
Ця традиція швидко поширилися всією Європою. Вважається, що подарунки отримують тільки слухняні діти, а неслухняним - різки. І малята, під час очікування свята та подарунків, зазвичай, намагаються дати зрозуміти Святому Миколаю, що вони готові завжди бути гідними. Найчастіше Святий Миколай дарує дітям солодощі.
Чому для подарунків вивішують саме шкарпетки? Є легенда, за якою Святий Миколай, тоді ще звичайний молодий хлопець-сирота, що народився в багатій родині (але його батьки рано померли), дізнався, що три сестри-дівиці хотіли вийти заміж, але приданого в них не було. Уночі Святий Миколай пробрався непоміченим до їхнього дому та кинув три мішечки із золотими монетами через димохід. У каміна сестри розвісили сушити випрані панчішки, до яких і потрапили золоті монети.
У деяких країнах під віконцем або поруч з вхідними дверима залишають начищений черевик для подарунків, а поруч – морквину та трохи сіна. Це для віслюка, на якому їде верхи Святий Миколай, щоб той зупинився біля будинку.
Святий Миколай приносить подарунки так, щоб ніхто не бачив: справжнє добро - безкорисливо. Завдяки цьому діти вчаться не тільки цінувати прості радощі, а й доброту та любов до людей.
Сподіваємося, що до Вашої домівки навідається Микола Чудотворець і здивує подарунками. Якщо ще не встигне, тоді творіть чудеса самі, адже у нього так багато роботи!