У 1988 році американська Асоціація комп'ютерного обладнання оголосила 30 листопада Міжнародним днем захисту інформації (Computer Security Day), метою якого є нагадування користувачам про необхідність захисту їх комп'ютерів і всієї інформації, яка на них зберігається. Саме в цей рік була зафіксована перша масова епідемія «хробака», що отримала назву Морріса. Фахівці задумалися про необхідність комплексного підходу до забезпечення інформаційної безпеки, хоча прототип першого комп'ютерного вірусу з'явився ще в 1983 році.
З того часу за ініціативою Асоціації комп'ютерного обладнання 30 литопада проводяться міжнародні конференції щодо захисту інформації, які супроводжуються цікавими та корисними заходами. Зокрема, повідомляється про розмір шкоди від незахищеного обладнання. Наприклад, збиток від комп'ютерного вірусу «I love you» склав лише в Північній Америці мільярд доларів.
Щороку День захисту інформації проводиться за певним девізом, який розміщується на плакатах та іншій друкованій продукції. Протягом декількох років основною ідеєю всіх проведених заходів є нагадування, що користувач повинен особисто відповідати, забезпечувати і підтримувати захист інформаційних активів і ресурсів. У цьому контексті захист інформації передбачає: встановлення антивірусних програм, встановлення міжмережевих екранів (Firewall), використання паролів, які важко визначити, фізичний захист інформаційних ресурсів і активів та інші заходи.