top of page
Поиск
Фото автораБібліотека ІППО

День української писемності та мови


Бринить-співає наша мова,

Чарує, тішить і п'янить.

(Олександр Олесь)

9 листопада в Україні щороку відзначається День української писемностітп мови. За православним календарем — це день вшанування пам'ятіПреподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Українська мова – державна мова України. Вона також є рідною для українців, які проживють за межами України: у Росії, Білорусі, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії та інших країнах. Українською мовою розмовляє близько 45 мільйонів людей і входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.

На думку багатьох учених, українська мова за ступенем поширення перебуває в другому десятку мов, а за кількістю своїх носіїв посідає друге місце серед слов’янських мов.

У народу немає бiльшого скарбу, нiж його мова. Бо саме мова - це характер народу, його пам'ять, iсторiя i духовна могутнiсть. У нiй вiдбиваються звичаї, традицiї, побут народу, його розум i досвiд, краса i сила душi, вона його, народу, цвiт i зав'язь.

Українська мова має багатовікову історію свого розвитку, тому скарбниця її виражальних засобів, пізнавально-навчальних прийомів практично невичерпна.

Про українську мову говорять, що вона солов’їна, це твердження цілком правильне. Краса нашої природи, душевна доброта та простота, чуйність та милосердя створили цей національний шедевр.

Наша мова розвивалася, але її краса залишається незмінною. Українці повинні вивчати її досконало, щоб майбутні покоління мали право на вільне користування нашою ріднесенькою українською. Від малого до велика, від молодого до старого – усі розуміють важливість збереження нашої мови.

Рідна мова — це золотий запас душі народу, з якого ми виростаємо, яким живемо, завдяки якому маємо право милуватися й пишатися рідним краєм.


120 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page