top of page
Поиск
Фото автораБібліотека ІППО

Семінар-практикум «Інноваційні форми масової роботи – невід’ємна частина діяльності бібліотеки»


11.10.2016 року разом з дитячою бібліотекою «Книжчин дім»

м. Краматорська було проведено семінар-практикум для методистів з бібліотечних фондів, керівників МО та бібліотекарів ЗНЗ за темою «Інноваційні форми масової роботи – невід’ємна частина діяльності бібліотеки».

З привітальнім словом до присутніх звернулася завідуюча інформаційно-бібліотечним відділом Скібіна О.О., яка ознайомила присутніх з колом питань, які будуть розглядатися на семінарі та підкреслила необхідність проведення масових заходів особливо в шкільних бібліотеках.

Ковальова Т.Г., методист інформаційно-бібліотечного відділу акцентувала увагу присутніх на питанні впровадження інновацій в роботу шкільних бібліотек як потреби сучасності.

Своїм досвідом щодо впровадження інноваційних технологій залучення дітей до читання в бібліотеках Лиманщини поділилася завідувач бібліотеки Лиманської ЗОШ № 4 та керівник МО Піддубна О.А. Вона розповіла про такі форми масової роботи, як інсценування художніх творів, використання буктрейлерів, віртуальних виставок, інтерактивних плакатів, створення 3D книг, упровадження в роботу шкільних бібліотек рефреймінгу та флешбуку.

Не менш цікавим був виступ методиста з бібліотечних фондів УО Костянтинівської міської ради Гонтаренко В.Ю. Методист поділилася досвідом створення інтерактивного плакату як інноваційної форми масової роботи, розповіла про основні сервіси, які надають можливість це робити, оголосила результати он-лайн анкетування, яке було проведено у Костянтинівці щодо відношення учнів до книги та читання, розповіла про літературні пазли, віртуальні книги, використання сервісів Web2 та інші форми масової роботи в шкільних бібліотеках міста.

Керівником МО м. Краматорська завідувачем бібліотеки Краматорської ЗОШ № 12 Древельковою В.В. було проведено цікавий інтерактивний практикум за темою «PR-проект як інноваційна форма роботи щодо формування привабливого іміджу бібліотеки». Учасники семінару отримали інформацію щодо проведення піар-проектів та на практиці розробили інформаційні колажі на запропоновані теми стосовно бібліотечної діяльності.

Завідувач бібліотеки НВК №1 Ляшенко Л.П., ознайомила присутніх з досвідом роботи м. Добропілля. Цікавими для учасників семінару стали різні види виставок – це й виставка-хобі, виставка-квіл, літературний фуршет, виставка-арт-дебют, виставка-відвертість, виставка інсталяція та ін. Також вона розповіла про роботу дитячого прес-центра «Під вітрилами дитинства», який працює у бібліотеці, доповнивши розповідь невеликим відеороликом.

Закінчила роботу семінару-практикуму Якименко Н.Н., провідний бібліотекар-бібліограф Дитячої бібліотеки м. Краматорська, вона надала дуже цікаву та корисну інформацію щодо підготовки та проведення бібліотечного квесту як інноваційної форми розвитку інформаційної культури та залучення юного користувача до бібліотеки та читання, поділилась досвідом щодо його проведення та провела с учасниками семінару декілька інтерактивних квестових вправ.

В кінці зустрічі учасники семінару отримали методичні рекомендації щодо подальшої роботи та настанову не зупинятися на досягнутому і постійно поповнювати скарбничку свого досвіду новими формами роботи з книгою, з юними користувачами, поєднуючи традиційні та інноваційні методи, а також новітні технології.

Всі учасники семінару подякували колективу Дитячої бібліотеки «Книжчин дім м. Краматорська за гостинність, цікаву інформацію та підтримку, сподіваючись на подальшу плідну роботу та цікаві зустрічі.


278 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page