22 - 26 серпня Дон облІППО організував і провів ІІ Конгрес освітян Донеччини «Освіта Донеччини: перезавантаження». Обласний форум зібрав близько 500 учасників із 28 міст і районів області.
Конгрес розпочався з інтерактивної виставки «Педагогічні діалогові вікна», в рамках якої представники ЗНЗ, ПНЗ, районних (міських) методоб’єднань підготували цікаві та різновекторні доповіді та міні-тренінги. На пленарному засіданні із вступним словом виступив в.о. ректора Бодик О.П., який наголосив на актуальності обговорення й визначення напрямів і шляхів «перезавантаження» системи дошкільної, загальної середньої, позашкільної та післядипломної освіти області. Після просмотру документального фільму «Богданове щастя» та виступ Лариси Артюгіної, режисера, голови громадського об’єднання «Новий Донбас» про емпатію в контексті трансформації сучасного освітнього середовища, про зміну відношень та комунікацій учителя та учня, про відповідальну місію учителя. Обговорюючи його, учасники засідання визначили символічність фільму в контексті тематики Конгресу та освітніх реформ в області. Пані Лариса закликала всіх педагогів працювати так, щоб дітям Донбасу, особливо тим, які пережили війну, дарувати радість, любов, віру в щасливе майбуття.
Також на урочистому відкритті Конгресу з доповіддю виступила директор департаменту освіти і науки Донецької ОДА Надія Оксенчук. Надія Володимирівна торкнулася багатьох питань щодо реформи освіти, опорних шкіл, децентралізації, прозорості тендерів, цільової державної субвенції, дистанційної форми навчання для учнів з окупованих територій, підвищення кваліфікації педагогів і т.і.
Наприкінці Вознюк А.В., науковець Сумського облІППО поділилася розробками власної моделі освітньої децентралізації і створення опорних шкіл.
Відповідно до плану проведення заходу учасники розійшлися по секціях.
25 серпня інформаційно-бібліотечним відділом в рамках ІІ Конгресу освітян Донеччини за участю методистів районних (міських) методичних служб області було проведено Лабораторію творчого бібліотекаря за темою: «Електронний підручник як засіб підвищення якості освіти». Методист відділу Ткаченко Ганна Миколаївна познайомила слухачів з механізмами придбання та використання е-підручників, каталогізацією е-ресурсів, схемою бібліографічного опису ресурсів локального і віддаленого доступу, обліком електронних документів. Учасники усвідомили специфіку роботи з е-ресурсами і здійснили «мозковий штурм» стосовно шляхів отримання електронних підручників до шкільних бібліотек, прийняли участь у Тренінгу «Реклама фонду електронних підручників як складова ребрендінгу шкільної бібліотеки». Усі учасники активно долучились до обговорення в неформальній обстановці, що дало змогу кожному висловити свої думки.
Завідувач ІБВ Скібіна Ольга Олександрівна надала інструктивно-методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017». Разом з методистом відділу Ковальовою Тетяною Георгієвною присутні обговорили практичні питання щодо проведення конкурсу.
Обмін методичним досвідом дозволив накреслити перспективи розвитку та модернізації шкільних бібліотек та перетворення їх в інформаційні центри. Отже, лабораторія виявилась цікавим, змістовним, насиченим заходом. Сьогоднішній день ще раз переконав нас у тому, наскільки важливою є фахова майстерність, постійне самовдосконалення, творче ставлення до роботи, активна життєва позиція.