top of page

ВЕБЛАБОРАТОРІЯ ТВОРЧОГО БІБЛІОТЕКАРЯ

Бібліотека закладу освіти:

долання викликів часу

logo2020-2.png

IV Конгрес освітян Донеччини

«Освіта Донеччини: гнучка, інноваційна, якісна!»

Супертехнологічною чи затишною – якою має бути сучасна шкільна бібліотека, аби школярі-книголюби шикувалися в чергу перед її дверима? Якими темпами відбувається діджиталізація бібліотек закладів освіти? Модель бібліотеки НУШ – універсальна чи множинна? Якими є сучасні підходи та можливості промоції читання? За яких умов бібліотека може стати цифровим хабом? Ці та інші питання під час вебінару, організованому бібліотекою Донецького обласного ІППО, обговорювала бібліотечна спільнота Донеччини.

62 учасників веблабораторії вітала та мотивувала на плідну працю Мирослава Меломедова, головний спеціаліст відділу нормативності та якості дошкільної, загальної середньої освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Ольга Скібіна, завідувач бібліотеки, старший викладач кафедри СГО, відзначила найбільші здобутки бібліотекарів Нової української школи регіону, необхідність освіти дорослих і постійного самовдосконалення, зробила рекомендації для планування та окреслила перспективи на майбутнє.

IMG_8943.JPG

Валентина Древелькова, завідувачка бібліотеки Краматорської ЗОШ №12, та Олена Філіппенко, завідувачка бібліотечно-інформаційного центру Білозерської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №18 Добропільської міської ради, – лауреати Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2020» – ділилися унікальними «фішками» успішної роботи, що підвищують престиж бібліотек і бібліотекаря в суспільстві.

Про віддалені форми бібліотечної роботи, актуальні сервіси для наповнення інформацією сайтів і блогів, про алгоритм створення гуглформ і гуглтаблиць зі спільним доступом докладно розповіла Ганна Ткаченко, методист і бібліотекар Донецького ОІППО.

Карантин і ситуація у світі, коли ми відчули нашу взаємозалежність, важливість людяності та невизначене майбутнє, ще раз свідчать, що одним з головних трендів освітян мають бути почуття співпереживання і взаємопов’язаності, уміння володіти собою і долати травматичні ситуації.

модель бібліотеки Древелькова.jpg

 Презентація Валентини Древелькової, завідувачки бібліотеки Краматорської ЗОШ №12, лауреата Всеукраїнського конкурсу "Шкільна бібліотека - 2020" у номінації "Модель бібліотеки НУШ"

ЗАНЯТТЯ 2

Безымянный (1).png

У підсумку було зазначено, що немає  єдиної  правильної  формули  та  інструкції, як діяти в ситуації, яка склалася. В  умовах  адаптивного  карантину,  з  яким  ми  розпочинаємо  новий навчальний  рік,  для  ефективної  організації роботи  шкільних  бібліотек було запропоновано:

1. Проаналізувати  роботу  бібліотеки  під  час  карантину та продумати стратегію на майбутнє, враховуючи можливість працювати дистанційно. 

2. Використовувати онлайн бібліотеки, бази даних повнотекстових ресурсів, дослідницькі бази даних, що доступні 24/7.

3. Розширити напрями своєї роботи, зокрема з обслуговування віддалених користувачів, підтримувати  зв’язок  із  користувачами  у  віртуальному  просторі, надавати віртуальні довідки використовуючи електронну пошту, сайт, блог, сторінку в соціальних мережах, телефони, меседжери, створювати мобільні бібліотеки тощо.

4. Удосконалювати професійні компетентності сучасного бібліотекаря щодо формування цифрової грамотносності та розширення бібліотечних послуг, що відповідають вимогам сучасності.

фото секция.jpg

Презентація Олени Філіппенко, завідувачки бібліотечно-інформаційного центру Білозерської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №18 Добропільської міської ради, лауреата Всеукраїнського конкурсу "Шкільна бібліотека - 2020" у номінації "Бібліотека – територія читання".

VІ Конгрес освітян Донеччини.jpg
Скібіна О.О.
Ткаченко Г.М..jpg
20200827_160955.jpg
bottom of page