top of page

ДЕНЬ ФАХІВЦЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ БІБЛІОТЕК

     Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички на яких їх сучасники запам’ятали важливу для них інформацію для наступних поколінь.

    Віддаючи данину поваги бібліотечному руху в незалежній Україні, 14-го травня 1998-го року Президентом України було підписано Указ № 471/98 про щорічне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек. В Україні він відзначається 30-го вересня.

     На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Однією з провідних вважається     Національна     бібліотека      України        імені    В. І. Вернадського (НБУВ, сленг. Вернадка), Державна історична бібліотека, Державна бібліотека України для дітей, Національна парламентська бібліотека і т. д. Загальна кількість бібліотечних працівників, зайнятих у цій справі становить близько 53-х тисяч фахівців. Щороку українські книгосховища обслуговують понад 17,5 мільйонів читачів.

444444444444444444444.jpg

QR-КОД У БІБЛІОТЕКАХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ: ІНТЕРАКТИВНА ТЕХНОЛОГІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

665f561ae36dc1f6ec4fdbb7b14d7190.jpg

    Напевно, вам неодноразово на очі потрапляли графічні піксельні коди, що розміщують на рекламних буклетах, книгах, у транспорті, на вітринах чи в супермаркетах.

   А чи знаєте ви, що такі зображення надають безліч можливостей, зокрема в навчальному процесі?

       Якщо ви цікавитесь сучасними технологіями та намагаєтеся максимально залучати їх в освітній процес, то QR-коди стануть змістовним доповненням ваших уроків!

      QR (Quick Response) в перекладі означає «швидка відповідь» - це графічне зображення, де зашифрована певна інформація, посилання на сайт чи окрему його сторінку.

   Стрімкий розвиток інформаційних технологій та масове використання мобільних телефонів, смартфонів, ноутбуків, планшетів дає можливість використання такого універсального носія інформації як QR-код. З приходом «інформаційної ери» QR-код перетворився на корисний інструмент, що можливо використовувати в будь-якій сфері життя.
   Масове впровадження QR-кодів серед розвинутих країн призвело до широкого використання їх на українському ринку.  Будь-який смартфон або планшет легко зможе розшифрувати QR-кодовану інформацію. Для цього потрібно скористатися камерою мобільного пристрою зі встановленою програмою для розпізнання QR-коду.

bottom of page