СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ
21 листопада 2019 року на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-практикум за темою «Технології формування культури читання» для методистів із бібліотечних фондів, керівників МО та бібліотекарів ЗЗСО, ЗПО. У заході взяли участь 27 освітян із різних міст, районів, ОТГ Донецької області.
Метою семінару було ознайомлення з кращим досвідом роботи щодо створення та використання лепбуків в Новій українській школі. Протягом заходу учасники не тільки ознайомились із таким дієвим педагогічним інструментом у роботі з молодшими школярами як лепбукінг, не тільки переглянули кращі наробки переможців і учасників обласного конкурсу бібліотечних лепбуків «Бібліотека НУШ – простір для освітніх можливостей кожного учня», а і набули досвіду оцінки конкурсних робіт через інтерактивну вправу «Робота журі», проаналізували недоліки та переваги лепбуків, власноруч створили 3D «pop-up book».
Підбиваючи підсумки, бібліотекарі зазначили цінність професійного спілкування з обміну досвідом, чому сприяла творча, доброзичлива атмосфера та позитивне, відкрите спілкування. Сподіваємося, що кожний учасник отримав поштовх до створення власних методичних наробок, а також бажання удосконалити вже створені авторські лепбуки.
Технології формування культури читання
Скібіна Ольга Олександрівна, завідувачка бібліотеки Донецького ОІППО, ознайомила бібліотекарів області з кращим досвідом роботи щодо створення та використання лепбуків, як однієї з форм співпраці учнів, бібліотекарів, учителів, батьків.
Ткаченко Ганна Миколаївна, бібліотекарка, методистка ознайомила всіх учасників семінару з такою технологією формування культури читання, як «лепбук». Вона розглянула лепбук, як новітній спосіб систематизації та узагальнення знань, як універсальний засіб реалізації ключових компетентностей Нової української школи.
Усі учасники семінару-практикуму взяли участь у «Роботі журі». Ця інтерактивна вправа надала можливість не тільки проаналізувати лепбуки, а і вмотивувала учасників до пошуку нових форм і методів роботи, стимулювала творчу діяльність бібліотекарів, які готові розвиватися та вдосконалюватися протягом життя.
Найбільше зацікавлення викликав у присутніх виступ Ширко Аліни Анатоліївни, завідувачки відділу культури та естетики, тренера НУШ, яка наголосила на тому, що лепбук - це дієвий педагогічний інструмент у роботі з молодшими школярами в Новій українській школі. Вона ознайомила з педагогічною технологією навчання читанню та письму (Daily 3,5), надала рекомендації щодо використання кольорів для оформлення творчих робіт, композиційного пов'язування різних зон лепбуку.
На етапі «Рефлексія» присутні висловили свої думки щодо використання різних прийомів і власноруч створили 3D «pop-up book».