Вебінар «Цифрові інструменти в освіті»
17 жовтня 2024 року, напередодні Глобального тижня медійної та інформаційної грамотності, який щорічно відзначається у світі за ініціативою ЮНЕСКО, аби об’єднати освітян довкола теми медійної та інформаційної грамотності як ключової навички громадян ХХІ століття та цифровізації, було проведено вебінар для усіх категорій педагогічних працівників та бібліотекарів закладів освіти з теми «Цифрові інструменти в освіті».
Учасники вебінару отримали багато цікавої та корисної інформації про онлайн-сервіси зі штучним інтелектом, які допомагають генерувати картинки (Copilot, Dream by WOMBO, DeepAI); конвертувати файли у різні формати (Ilovepdf); перетворювати зображення в текст, а текст в аудіо (Istio, Ttsmaker); створювати відео та використовувати чат-боти (Poe, Ghola), перевіряти створені матеріали за допомогою штучного інтелекту на плагіат (Tineye); створювати унікальні історії (Bedtimestory, Kazka.fun, Makemytale) та перекладати складні тексти легко засвоюваною манерою, враховуючи вікові особливості учнів(Owlift). А також отримали практичні рекомендації щодо алгоритму написання промпту для розмови зі штучним інтелектом (Gemini, Microsoft Copilot).
Модератор заходу Ганна Ткаченко, бібліотекар Донецького ОБЛІППО привітала учасників вебінару та ознайомила з основними тенденціями цифровізації освіти, розглянула можливості застосування різних моделей штучного інтелекту для ефективної організації освітнього процесу.
Олена Піддубна, завідувачка бібліотеки Лиманського ліцею № 4 Лиманської міської ради Донецької області розкрила можливості використання штучного інтелекту для створення візуальних матеріалів, навчила учасників вебінару генерувати відео за допомогою онлайн-інструментів (HeyGen, Vidnoz, Wave video).
Усіх присутніх на вебінарі було запрошено приєднатися до Національного тесту з медіаграмотності, що проходив саме 17 жовтня 2024 року, мета проведення якого – об’єднання українців довкола теми медіаграмотності та сприяння підвищенню стійкості суспільства до шкідливих інформаційних впливів.
Учасники цього змістовного заходу дійшли висновку, що цифрові технології дають змогу інтенсифікувати освітній процес, зробити його мобільним, різноманітним та адаптованим до реалій сьогодення; а учнів потрібно готувати до світу, в якому майбутнє за штучним інтелектом.
На етапі рефлексії учасники поспілкувалися зі створеним у межах заходу чат-ботом «Штучний інтелект» та отримали корисну інформацію щодо сервісів штучного інтелекту які можна використовувати на різних предметах для генерації конспектів уроків та проведення лабораторних робіт.