Опрацювання та цитування літературних джерел. Створюємо методичні посібники
28 лютого 2025 року відбувся обласний вебінар для бібліотекарів закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти за темою «Опрацювання та цитування літературних джерел. Створюємо методичні посібники».

Ольга Скібіна, завідувачка бібліотеки Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, у вітальному слові підкреслила важливість дотримання норм академічної доброчесності, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання та викладання з метою забезпечення довіри до результатів навчання та творчих досягнень. ЇЇ виступ допоміг розібратися в безлічі стилів (правил) цитування джерел у наукових роботах. Докладно було розглянуто «ДСТУ 8302:2015. Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання», який рекомендовано Міністерством освіти та науки України для оформлення списку наукових публікацій.
СКІБІНА Ольга, завідувачка бібліотеки Донецького ОІППО
ТКАЧЕНКО Ганна,
бібліотекар Донецького ОІППО
Філіппенко Олена, завідувачка Інформаційно-бібліотечного центру Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради Донецької області, поділилася д освідом щодо створення збірника «Формування мотивації учнів молодших класів до читання сучасної української дитячої літератури» – які ідеї були щодо створення, ціль видання, особливість структури та оформлення, практична цінність тощо. Після затвердження збірник буде оприлюднено на сайті інституту для всіх зацікавлених.
ФІЛІППЕНКО Олена,
завідувачка Інформаційно-бібліотечного центру Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18
Білозерської міської ради Донецької області
Ганна Ткаченко, бібліотекар Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, ретельно розібрала нюанси технічного та бібліографічного оформлення посібників (збірників), їх форматування та естетичного оздоблення, надала інформацію про чинні нормативні документи України та світу щодо стандартизації в галузі видавничої справи, порушила питання дотримання авторських прав через застосування знаків копірайту, копілефту, Creative Commons, що оберігають творчі об'єкти, автором яких є людина.

По завершенню виступів учасники зацікавлено ставили питання та ділилися власним авторським досвідом, що дозволяє зробити висновок про актуальність теми вебінару.


