top of page

        Індекс цитування наукових статей (ІЦ) – реферативна база даних наукових публікацій, що індексує посилання, зазначені в пристатейних списках цих публікацій і надає кількісні показники цих посилань (такі як сумарний обсяг цитування, індекс Гірша та ін.). Перший ІЦ був пов'язаний з юридичними посиланнями і датується 1873 р. (Шепарда цитати). В 1960 році ISI ввів перший ІЦ для статей, що опубліковані в наукових журналах, чим поклав початок такого ІЦ, як Science Citation Index (SCI), і потім включив в нього індекси цитування за суспільними науками Social Sciences Citation Index (SSCI) і мистецтвам Arts and Humanities Citation Index (AHCI).

scale_1200.jpg

          Індекс цитування (Science Citation Index, — SCI), система Філадельфійського інституту наукової інформації, в основу якої покладені зв'язки між документами по прямих, зворотних і перехресних посиланнях (цитуванню).

Використання системи Science Index дозволяє враховувати всі потоки публікацій і визначає сумарний індекс цитування авторів та організацій з публікацій в провідних наукових журналах. При цьому для аналізу публікацій вчених в зарубіжних і журналах, що перекладені українською мовою, можна використовувати дані Science Citation Index, а для основної маси українських журналів такі відомості можна отримати лише на базі РІНЦ.

1592394403_2016-seo-680x330.png

            Science Index – це інформаційно-аналітична система, що побудована на основі даних РІНЦ і пропонує цілий ряд додаткових сервісів для авторів наукових публікацій, наукових організацій та видавництв. Science Index дозволяє проводити комплексні аналітичні та статистичні дослідження публікаційної активності вчених і наукових організацій та отримувати в результаті більш точну і об'єктивну оцінку результатів наукової діяльності окремих учених, наукових груп, організацій та їх підрозділів.

         Система включає в себе в тому числі засоби для ідентифікації, уточнення й доповнення інформації в базі даних РІНЦ за участю уповноважених представників наукових організацій, видавництв та авторів наукових публікацій. Відповідальний представник Організації отримує доступ до адміністративної частини системи Science Index. Відповідальний представник Організації є координатором усіх дій авторизованих користувачів у системі. Він є також основною особою, яка відповідає за достовірність введеної авторами або представниками підрозділів Організації інформації. Основне завдання Science Index – максимально повне охоплення усіх публікацій українських вчених та їх коректна оцінка на основі цитування. При цьому враховуються не лише статті наукових журналів, що систематично обробляються у РІНЦ, але й статті зарубіжних журналів, а також інші типи наукових публікацій – монографій, тези конференцій, патенти, дисертації, наукові звіти та ін. Інформаційно-аналітична система Science Index пропонує цілий ряд нових можливостей для зареєстрованих авторів.

      Один з основних принципів Science Index – активне залучення авторів наукових публікацій, наукових організацій і редакцій наукових журналів до контролю та уточнення даних в базі даних РІНЦ. Це дозволяє вирішити відразу кілька завдань – починаючи від ідентифікації авторів і організацій в публікаціях і закінчуючи можливістю самостійного додавання публікацій, що не обробляються в РІНЦ.

Ткаченко В.А. Використання SCIENCE INDEX та інших наукометричних показникиків для оцінювання наукової діяльності. URL : https://lib.iitta.gov.ua/106913/1/Tkachenko%20V.A..pdf (дата звернення : 25.05.24)

53b00a963dd23cfd6213e847e7d95a2b.jpg
bottom of page