Компанія «Elsevier», яка є одним із найбільших видавців наукової літератури у світі, продовжує надавати підтримку українській науковій спільноті.
Для ефективної підтримки наукової діяльності вчених в умовах війни фахівці Elsevier створили електронний ресурсний центр, за допомогою якого українські дослідники мають змогу зареєструватися та отримати доступ до важливих дослідницьких інструментів компанії – реферативної, бібліографічної бази даних «Scopus», повнотекстової бази «ScienceDirect», модуля пошуку дослідників для налагодження контактів та співпраці «Researcher Discovery», навчальної платформи «Researcher Academy» та програмного забезпечення для керування бібліографічною інформацією «Mendeley».
Також компанією «Elsevier» скасовано плату за опублікування статей (APCs) українськими авторами у журналах відкритого доступу (Gold Open Access Journals) (у разі виникнення запитань щодо цього варто звертатися листом на електронну адресу: agreementactivation@elsevier.com).
Закладам вищої освіти та науковим установам продовжено доступ до баз даних Web of Science/Scopus за бюджетні кошти. Відповідний наказ оприлюднено на сайті МОН bit.ly/3mzMe7z.
Наданий доступ дозволяє фахівцям закладів вищої освіти і наукових установ повноцінно використовувати найкращі бібліографічні бази даних Web of Science та Scopus.
Рішення щодо продовження передплати доступу було прийнято на підставі рекомендацій Комісії з питань доступу до електронних наукових баз даних, з урахуванням статистики використання, передбачених обсягів бюджетних коштів і цінових пропозицій міжнародних компаній, які володіють відповідними базами даних.
Для підключення або продовження доступу до баз даних Web of Science та Scopus заклади вищої освіти та наукові установи мають звернутися до Державна науково-технічна бібліотека України - ДНТБ України bit.ly/3AzPFQR.