top of page

     Найбільш важливим серед усіх критеріїв оцінки рівня наукових досліджень у світовій практиці вважається імпакт-фактор (ІФ).

   Згідно загальноприйнятого формулювання, імпакт-фактор – це чисельний показник важливості наукового журналу. Розкриємо це поняття детальніше. Імпакт-фактор вперше став розраховуватися ще в 1960-х роках американським Інститутом наукової інформації Institute for Scientific Information (ISI), зараз – Web of Science (WoS) за ініціативою його засновника Юджина Гарфілда.

    Класичний ІФ показує, скільки разів опубліковані в журналі статті цитувалися протягом певного періоду. На підставі цього оцінюється порівняльна важливість наукового журналу. На сьогоднішній день офіційного імпакт-фактора не існує. Різні науковоінформаційні організації розробили власні способи його розрахунку та застосовують його до журналів зі своєї бази даних, склад яких теж різниться. Самою популярною залишається класична методика, що заснована виключно на підрахунку кількості цитувань. Цей показник розраховується як відношення кількості посилань в конкретному році на статті, що опубліковані в журналі за останні два або п'ять років, до загальної кількості статей, які опубліковано за цей період. Ця методика лежить в основі розрахунку імпакт-фактора WoS компанією Thompson Reuters – Journal Citation Report, який публікується в однойменному журналі.

Імпакт-фактор

Наукові Публікації : YouTube [сайт]. URL : https://www.youtube.com/@scientific_publications_ua

bottom of page