top of page

Шановні науковці! Пропонуємо вам корисну інформацію.

АНТИПЛАГІАТ-РЕСУРСИ

Проблема плагіату дуже давня, але дотепер не втрачає свої актуальності. Особливо гостро питання плагіату постало в часи ковідних обмежень, коли заклади освіти вимушено почали переміщати навчальний процес на онлайн-платформи. Через повномасштабну війну росії проти України онлайн-навчання залишається для багатьох дітей і молоді єдиною можливістю навчання. Тому є потреба в захисті авторських прав і удосконаленні алгоритмів, що допомагають виявляти факти запозичень.

Сайт Grade пропонує 9 найкращих ресурсів для перевірки унікальності письмових робіт.

  1. Unicheck – платний сервіс. Очевидною його перевагою є можливість встановити розширення для перевірки прямо в Google Документах або в програмах з пакета Office 365.

  2. Copywritely – платний сервіс, який підійде не лише для перевірки на плагіат, а й на граматичні помилки.

  3. Check plagiarism – безплатний ресурс, що дозволяє дізнатися відсоток унікальності письмової роботи, а також джерела запозиченої інформації.

  4. Grammarly – безплатна онлайн-платформа українських розробників, однак показує вона лише висновки: яка кількість плагіату та додаткових помилок була виявлена в роботі.

  5. Plagiarism detector – простий і зрозумілий ресурс для безплатної перевірки. Сервіс показує відсоток плагіату, виділяє запозичений текст червоним, дає посилання на ймовірні джерела, показує скільки відсотків тексту взято з кожного окремого джерела.

  6. Duplicheker – ресурс чудово підійде для перевірки на безоплатній основі робіт, написаних англійською.

  7. Small Seo Tools – ресурс розроблений для SEO-оптимізації текстів, однак може чудово підійти вчителю для оцінки якості есе учня з «технічного» боку. Перевірка на плагіат безоплатна.

  8. Quetext – простий ресурс для якісної перевірки робіт будь-якого обсягу абсолютно безплатно.

  9. GPTZero – безоплатний ресурс для виявлення текстів, створених штучним інтелектом.

Тож обираємо на свій смак сервіс, перевіряємо текст і не забуваємо, що жоден ресурс не дає 100% гарантії, а лише показує приблизний результат відповідно до своїх алгоритмів. Аби пересвідчитися в цьому — спробуйте перевірку на різних антиплагіат-ресурсах.

biblioteka6.jpg

  УкрІНТЕІ (або Український інститут науково-технічної експертизи та інформації) виконує делеговані МОН України повноваження по управлінню системою науково-технічної інформації.

  Основною метою діяльності УкрІНТЕІ є інформаційне, аналітичне, консультаційне й організаційне забезпечення наукової, виробничої, економічної діяльності та ведення баз даних. В УкрІНТЕІ функціонує власний Інтернет-вузол на базі потужного вебсерверу, що дозволяє максимально швидко отримувати нову інформацію в галузі науки, техніки та економіки, а також одночасно оперативно надавати на вітчизняний і зарубіжний ринки відомості щодо новітніх технологій, бізнес-проєктів тощо.

   Тут можна ознайомитися з архівом матеріалів доповідей і записами вебінарів і вебконференцій інституту.

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського у процесі виконання наукових досліджень підготувала наукову продукцію. Пропонуємо ознайомитися з нею за посиланнями та впровадити  у роботу.

Dysertatsiyi_z_pytan_osvity-2022-731x1024.jpg
НОВИНКИ

    Дисертації з питань освіти (1991–2021) : наук.-допом. бібліогр. покажч. / [упоряд.: Пономаренко Л. О., Зоріна Н. Є., Коваленко С. Г., Кропочева Н. М., Павленко Т. С. ; наук. ред. Пономаренко Л. О. ; бібліогр. ред. Пономаренко Л. О.] ; НАПН України, ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського. – Вінниця : Твори, 2022. – 1099 c. ISBN 978-617-552-210-3

    Бібліографічний покажчик містить відомості про захищені дисертації за роки незалежності України (1991–2021 рр.) на здобуття вчених ступенів кандидата та доктора педагогічних наук за спеціальностями: 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки, 13.00.02 – теорія та методика навчання (з галузей навчання), 13.00.03 – корекційна педагогіка, 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти, 13.00.05 – соціальна педагогіка, 13.00.06 – теорія і методика управління освітою, 13.00.07 – теорія і методика виховання, 13.00.08 – дошкільна педагогіка, 13.00.09 – теорія навчання, 13.00.10 – інформаційно-комунікаційні технології в освіті. Видання адресовано дослідникам освіти, керівникам закладів освіти, педагогам, здобувачам вищої освіти, аспірантам, бібліотекарям та всім, хто цікавиться питаннями педагогічної науки, освіти.

Рисунок1 (1).png

Українські дитячі періодичні видання 20-х – початку 40-х років XX ст. у фонді Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського : каталог / НАПН України, Держ. наук.-пед. б-ка України ім. В. О. Сухомлинського ; [упоряд.: Тарнавська С. В., Хопта С. М., Якобчук Н. О., Василенко С. Б. ; авт. вступ. ст. Коляда Н. М. ; наук. ред. Березівська Л. Д.]. – Вінниця : ТВОРИ, 2022. – 339 с. ISBN 978-617-552-216-5

kak-poluchit-orcid-id-avtora-1_1.jpg
kak-zaregistrirovatsja-v-scopus-1_0.jpg

   Компанія «Elsevier», яка є одним із найбільших видавців наукової літератури у світі, продовжує надавати підтримку українській науковій спільноті.

   Для ефективної підтримки наукової діяльності вчених в умовах війни фахівці Elsevier створили електронний ресурсний центр, за допомогою якого українські дослідники мають змогу зареєструватися та отримати доступ до важливих дослідницьких інструментів компанії – реферативної, бібліографічної бази даних «Scopus», повнотекстової бази «ScienceDirect», модуля пошуку дослідників для налагодження контактів та співпраці «Researcher Discovery», навчальної платформи «Researcher Academy» та програмного забезпечення для керування бібліографічною інформацією «Mendeley».

  Також компанією «Elsevier» скасовано плату за опублікування статей (APCs) українськими авторами у журналах відкритого доступу (Gold Open Access Journals) (у разі виникнення запитань щодо цього варто звертатися листом на електронну адресу: agreementactivation@elsevier.com).

    Закладам вищої освіти та науковим установам продовжено доступ до баз даних Web of Science/Scopus за бюджетні кошти. Відповідний наказ оприлюднено на сайті МОН bit.ly/3mzMe7z.

    Наданий доступ дозволяє фахівцям закладів вищої освіти і наукових установ повноцінно використовувати найкращі бібліографічні бази даних Web of Science та Scopus.

   Рішення щодо продовження передплати доступу було прийнято на підставі рекомендацій Комісії з питань доступу до електронних наукових баз даних, з урахуванням статистики використання, передбачених обсягів бюджетних коштів і цінових пропозицій міжнародних компаній, які володіють відповідними базами даних.

   Для підключення або продовження доступу до баз даних Web of Science та Scopus заклади вищої освіти та наукові установи мають звернутися до Державна науково-технічна бібліотека України - ДНТБ України bit.ly/3AzPFQR.

click.png

Українські фахові наукові журнали – категорія "А"

click.png

Ютубканал

«Clarivate Analytics українською»

click.png
1315749153_shapka1.jpg
click.png
диплом.jpg
click.png
Перший слайд_2021.jpg
click.png

    За результатами переговорів, проведених фахівцями МОНУ з представником видавництва Bentham Science для всіх українських закладів вищої освіти та наукових установ діє безкоштовний тестовий доступ до електронних ресурсів видавництва Bentham Science.

   Bentham Science – видавець рецензованої наукової літератури в галузях фармакології, медицини, технічних і суспільних наук. На сьогодні Bentham Science видає понад 130 наукових рецензованих журналів, переважна більшість яких індексуються провідними бібліографічними базами даних.

   Журнали доступні в електронному та друкованому форматах.

   Для налаштування тестового доступу Вам необхідно перейти за покликанням:

1.     Доступ до електронних журналів (статті з журналів можна завантажувати у форматі PDF); 

2.     Доступ до електронних книг (знайомство з повними текстами книг виключно онлайн).

    Доступ відкрито тільки з локальної мережі ДоноблІППО. 

Як зробити рисунок у гарній якості (КОМПАС-3D LT, Matlab, MS Excel)  https://www.youtube.com/playlist?list=PL7xlaPb8vE1JXzeJDzB6xKHTa6nLX5mTa

презентация Скібіна_page-0001.jpg

Відеоінструкція "Що таке ISBN та як його присвоїти?"

Вебінари мовами Евросоюзу 

kisspng-purple-computer-icons-button-ser
%D0%B2%D0%B5%D0%B1%20%D0%BE%D1%84%20%D1%

Корисні посилання
     http://webofscience.com/
     My.endnote.com
     https://publons.com/
     https://kopernio.com/

Вебінари серії

"Clarivate – науковцям"

Сайт компанії: clarivate.com

 

Записи вебінарів на ютьюб каналі 

https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg

10 листопада: https://bit.ly/3t5Laxi

8 грудня: https://bit.ly/3t2GGXY

 

ДСТУ 8302:2015. Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання / Нац. стандарт України. – Вид. офіц. – [Уведено вперше ; чинний від 2016-07-01]. – Київ : ДП «УкрНДНЦ», 2016. – 17 с. 

ДСТУ 3582:2013. Інформація та документація. Бібліографічний опис скорочення слів і словосполучень українською мовою. Загальні вимоги та правила / Нац. стандарт України. – Вид. офіц. – [На заміну : ДСТУ 3582-97 ; чинний від 2014-01-01]. – Київ : ДП «УкрНДНЦ», 2013. – 18 с. 

Основи формування культури академічної доброчесності в бібліотеці: інформаційний огляд / автори-укладачі: Якуніна Н. В., Чинюк А. А., Руденко Я. В. ; редколегія: В. С. Пашкова, О. В. Воскобойнікова-Гузєва, Я. Є. Сошинська, О. О. Сербін; Наукова бібліотека ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка ; Українська бібліотечна асоціація. – Київ : УБА, 2016. – Електрон. вид. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM). – 41 с. – ISBN 978-966-97569-3-0

Програмне забезпечення для перевірки наукових текстів на плагіат: інформаційний огляд / автори-укладачі: А. Р. Вергун, Л. В. Савенкова, С. О. Чуканова ; редколегія: В. С. Пашкова, О. В. Воскобойнікова-Гузєва, Я. Є. Сошинська ; Українська бібліотечна асоціація. – Київ : УБА, 2016. – Електрон. вид. – 1 електрон. опт. диск (CDROM). – 36 с. – ISBN 978-966-97569-5-4

Міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах: методичні рекомендації / автори-укладачі: О. Боженко, Ю. Корян, М. Федорець ; редколегія: В. С. Пашкова, О. В. Воскобойнікова-Гузєва, Я. Є. Сошинська, О. М. Бруй ; Науково-технічна бібліотека ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» ; Українська бібліотечна асоціація. – Київ : УБА, 2016. – Електрон. вид. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM). – 117 с. – ISBN 978-966-97569-2-3.

посібник.jpg

Назаровець С. Відкритий доступ до наукових цитувань : практ. посіб. : [препринт] / С. Назаровець, Т. Борисова. - К. : ДНТБ України, 2019. - 33 с. – URL: https://doi.org/10.5281/zenodo.2553994. – Назва з екрана. – Дата звернення: 03.02.2019

ДСТУ 3017-2015.jpg

Видання. Основні види. Терміни та визначення понять :ДСТУ 3017: 2015. – [На заміну ДСТУ 3017-95; чинний від 2016-07-01]. – Київ: ДП «УкрНДНЦ», 2016. – IV, 38с. – (Інформація та документація).

Стандарти з інформації, бібліотечної і видавничої справи за станом на 01.09.2017 : бібліогр. покажч. / Державна науково-технічна бібліотека України. – Київ, 2017. – 11 с.

ДСТУ ГОСТ 7.1:2006. Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання / Нац. стандарт України. – Вид. офіц. – [Чинний від 2007-07-01]. – Київ : Держспоживстандарт України, 2007. – 47 с. 

Доступ до баз даних

періодичних наукових видань

Google Scholar

http://scholar.google.com.ua/

Sсimago Journal & Country Rank (SJR)

http://www.scimagojr.com/

Web of Science (WoS) 

http://wokinfo.com/

http://wokinfo.com/russian/

Scopus

https://www.elsevier.com/solutions/scopus

EBSCOhost

http://www.ebsco.com/

http://panbibliotekar.blogspot.com/2010/05/ebscohost.html

Citations in Economic

http://citec.repec.org/index.html

MathSciNet

http://www.ams.org/mathscinet/?version=2

Україніка наукова

http://nbuv.gov.ua/node/512

Academic Search Premier 
http://www.ebscohost.com/academic/academic-search-premir

Busines Source Premier

http://www.ebscohost.com/academic/business-source-premir

Busines Abstracts with Text

http://www.ebscohost.com/academic/business-abstracts-with-full-text

Applied Science & Technology Index

http://www.ebscohost.com/academic/applied-science-technology-index

INSPEC

http://www.theiet.org/resources/inspec

Найбільші міжнародні пошукові системи

• ROAR (Registry of Open Access Repositories) - реєстр репозитаріїв відкритого доступу - розміщується в Університеті Саутгемптона (Великобританія), є частиною EPrints.org мережі.

• OpenDOAR(Directory of Open Access Repositories) - довідник репозитаріїв відкритого доступу, 2005 рік - розроблений і підтримується Ноттінгемським університетом (Великобританія).

• BASE (Bielefeld Academic Search Engine), 2004 рік – проект бібліотеки Білефельдського університету (Німеччина).

• OAIster, 2002 рік – зведений каталог електронних ресурсів, проект Мічиганського університету (США).

• ROAD (Directory of Open Access Scholarly Resources), 2013 рік – проект Міжнародного центра ISSN (Франція). В Україні:

 • працює Система пошуку у відкритих архівах України (SSM) - де індексуються метадані з різних архівів України і забезпечується централізований пошук у відкритих архівах. Система підтримується Інститутом програмних систем НАН України та Житомирським державним університетом імені Івана Франка.

• створено мультидисциплінарний відкритий електронний архів ElibUkr-OA через портал ElibUkr: «Електронна бібліотекаУкраїни».

Шляхи підвищення індексу Гірша

Практичні рекомендації

 

Як завантажити своє дослідження на SSRN

https://www.youtube.com/watch?v=Eh8EQ7QBAyE&list=PL7xlaPb8vE1JtBajkWdysRfVO1Lvhv5S3&index=9

 

Як зареєструватися на Academia edu і додати своє дослідження https://www.youtube.com/watch?v=StdzujkhoLc&list=PL7xlaPb8vE1JtBajkWdysRfVO1Lvhv5S3&index=8

 

Як зареєструватися на ResearchGate і додати своє дослідження https://www.youtube.com/watch?v=0_hrZTsBzus&list=PL7xlaPb8vE1JtBajkWdysRfVO1Lvhv5S3&index=3

 

Як зареєструватися в ORCID і редагувати свій профіль https://www.youtube.com/watch?v=ffr8A0M25Qs&list=PL7xlaPb8vE1JtBajkWdysRfVO1Lvhv5S3&index=6

 

Як зареєструватися на Zenodo і додати своє дослідження https://www.youtube.com/watch?v=sMiqe_oQpjo&list=PL7xlaPb8vE1JtBajkWdysRfVO1Lvhv5S3&index=5

 

Як зареєструватися на Mendeley і додати своє дослідження https://www.youtube.com/watch?v=TUGhy6lzz6E&list=PL7xlaPb8vE1JtBajkWdysRfVO1Lvhv5S3&index=4

 

Як додати статті в профіль на Google Scholar

https://www.youtube.com/watch?v=wchGfRXZVHY&list=PL7xlaPb8vE1JtBajkWdysRfVO1Lvhv5S3&index=7

 

Як завантажити своє дослідження на Figshare

https://www.youtube.com/watch?v=HCbYDRzjmO8&list=PL7xlaPb8vE1JtBajkWdysRfVO1Lvhv5S3&index=10

 

Робота з БД Scopus:

Як зв'язати Scopus ID з ORCID ID

https://www.youtube.com/watch?v=j8Viylumi6E&list=PL7xlaPb8vE1IBynzFvd-NaEAJabiKpDmP&index=13

 

Як об'єднати профілі автора в Scopus

https://www.youtube.com/watch?v=-nP-89HBM3Q&list=PL7xlaPb8vE1IBynzFvd-NaEAJabiKpDmP&index=12

 

Як знайти журнал необхідного квартиля в Scopus

https://www.youtube.com/watch?v=NemXB_rqVR0&list=PL7xlaPb8vE1IBynzFvd-NaEAJabiKpDmP&index=11

 

Як знайти журнал в базі даних Scopus

https://www.youtube.com/watch?v=dmzFP1ccUHk&list=PL7xlaPb8vE1IBynzFvd-NaEAJabiKpDmP&index=8

 

Як внести зміни в профіль автора в Scopus

https://www.youtube.com/watch?v=XrqEJL0pdaI&list=PL7xlaPb8vE1IBynzFvd-NaEAJabiKpDmP&index=5

 

Як знайти журнал Scopus з Вашої тематики (на прикладі юридичних наук) https://www.youtube.com/watch?v=Emo1_mwwkf0&list=PL7xlaPb8vE1IBynzFvd-NaEAJabiKpDmP&index=4

 

Як запросити додавання відсутнього документа в Scopus https://www.youtube.com/watch?v=qwpbybRhYnQ&list=PL7xlaPb8vE1IBynzFvd-NaEAJabiKpDmP&index=3 

Робота з БД Web of Science:

Як знайти журнал в Web of Science CoreCollection

https://www.youtube.com/watch?v=AtE6I2y1Tsw&list=PL7xlaPb8vE1IBynzFvd-NaEAJabiKpDmP&index=9

 

Як зареєструватися в Web of Science

https://www.youtube.com/watch?v=8GOGSF1hiaI&list=PL7xlaPb8vE1JtBajkWdysRfVO1Lvhv5S3

 

Корисна інформація:

Як знайти актуальне рейтингове дослідження за своєю тематикою https://www.youtube.com/watch?v=R5njbQ_AocE&list=PL7xlaPb8vE1IBynzFvd-NaEAJabiKpDmP&index=10

Як знайти журнал в "Переліку фахових видань України" https://www.youtube.com/watch?v=5dBhUKPWI_Q&list=PL7xlaPb8vE1IBynzFvd-NaEAJabiKpDmP&index=16

Як правильно оформити посилання на статтю в Eastern-European Journal of Enterprise Technologies https://www.youtube.com/watch?v=IEJFhW2sKy0

bottom of page